Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
пробувам да купам леб ова ми вика
A transaction is already in progress.
-.-
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
И најважното никогаш да не сте се логирале од компјутер кој исто така има друг акаунт на играта, или пак да сте зимале пари на нелегален начин преку мулти итн, зошто откако ќе ве изберат админите детално ги чешлаат конгресмените.. шансите да не ве откријат се ептен мали скоро никакви.
Имав пред една година мулти (сеа се каам фала богу), после тоа освен јас, и уште еден другар со неговиот акаунт се има уклучено од мојот компј. Ова значи дека јас ништо неможам да постигнам понатака во еRep? Ни конгресмен ни ништо? (Односно дека џабе играм?!):kesa:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
You worked 300 days in a row. You have received another 'Hard Worker' medal.

11ти hard worker медал вкупно. :vozbud:
 
D

DartWader

Гостин
Искрено ми здосади играва. Се откажувам. Имам 43 голд кажите кај да ги донирам :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Искрено ми здосади играва. Се откажувам. Имам 43 голд кажите кај да ги донирам :)
Не те сфаќам и онака висиш на нет најверојатно по цели денови :helou:
Што ти е толку мака да се логираш на 5 минути во играта за да работиш и тренираш,и да исплескаш некој во војна евентуално :tv:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
кој е у можност да прате некој гифт ?
без работа останав :(

KinderMkd
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom