Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
469
Ај ќе ве молам пратете гифтови нешто, 73 ми е велнесот. Оваа промена што ја направија е катастрофа... Ако на некој исто му треба, кажете и ќе пратам.
Сеа ќе ти пратам два q5 гифта. Ако моеш прати ми и ти, и јас сум слаб:jaj:
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
дај и мене прате те ми гифт DaviMkd мие нико. Ако сака некој и јас ке му пратам.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.157
Поени од реакции
375
Платите многу се покачија во Русија
30 руб зимам а голдот е 28 :)
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
А на кое место во русија јас се преселив во москва и имам 4 манифацтурин скил, амам плата 4 руб,знае некој каде е поголема платата ?
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Платите многу се покачија во Русија
30 руб зимам а голдот е 28 :)
Уствари зимаш со 15 посто(12 за железо а за другите ленд 15) помалце поради данокот. Ти си во фирма за Q5 дијаманти ако ти е одредена плата(бруто) од 30 руб ти зимаш нето плата од 25,5 руб доста солидно али ку5 фирма си што значи треба да купуваш по 3-4 подароци за да опстанеш на ист веленес и да јадеш добра храна сепак со 2 дена сигурно имаш над 1 голд :helou:

Супер вест за епечалбарите:tv:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
А на кое место во русија јас се преселив во москва и имам 4 манифацтурин скил, амам плата 4 руб,знае некој каде е поголема платата ?
Толку е, ниски се платите за тој skill. Во моментов најважно е да одржуваш висок wellness.. главно тоа значи да работиш во Q1 компанија (префрли се ако сегашната ти е со повисок квалитет). Ако имаш проблеми со wellness-от остави тука ник или прати порака на Црвен Крст.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Jas sum vo construction platata se digna do nebo 1 den i gold a imam 6 skill i sum u Magjarska!!:helou:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.245
Поени од реакции
904
Ја сум во Турција и зимам 5 TRY со >8 Manuf. skil...... јеееееееееееее :јеп: :kesa:
 
Е

експерт

Гостин
Јас имам проблем со wellness, секој ден се помалку и помалку. Не можам над 80 никако да направам. ТОНАМ ПОМОГНЕТЕ

bitola
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Толку е, ниски се платите за тој skill. Во моментов најважно е да одржуваш висок wellness.. главно тоа значи да работиш во Q1 компанија (префрли се ако сегашната ти е со повисок квалитет). Ако имаш проблеми со wellness-от остави тука ник или прати порака на Црвен Крст.
Во Q1 компанија работам али се држам околи 90 валнес.
 
Член од
9 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Igor Georgioski ми е никот може некој да ми прати wellnes пошо на 40 сум... Плс а ако сака некој ке му пратам и јас... ПОЗЗ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom