Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.668
Поени од реакции
21.222
Јас одамна не сум некој активен граѓанин. Работам, тренирам, се тепам со голи раце и се лечам. Толку. Незнам зашто уште и тоа го правам али јебига скоро 1 година играм па некако ми е жал да го умрам чоекот. А и сум 21 левел, 9.64 ленд, 18.96 стр, филд маршал веќе неколку месеци сум...
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Абе со 100 велнес ,бори се 5 пати добиваш 50 велнес и пак си на 100 што има спорно и нејасно тука ...
Не дека го подржувам ова што го направија ,ама не е и ништо страшно ...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.581
Поени од реакции
9.701
или едноставно да не играм...џабе 20ти левел, 17 стр и -10к до FM
Ја сум 21 левел, иам 20 +str. и 100 000+ демиџ
жал ми е да прекинам да играм :pos:
затоа сеа само работам и тренирам,мн ретко више се пуштам на тој форумот шо ни е
Неам воља више да играм,ептен глупа стануе :toe:
 
С

Спенсер

Гостин
Абе со 100 велнес ,бори се 5 пати добиваш 50 велнес и пак си на 100 што има спорно и нејасно тука ...
Не дека го подржувам ова што го направија ,ама не е и ништо страшно ...
да,пак си на 100... работиш,губиш пр 5 велнес... 95 имаш... уште дента се тепаш 5 пати,се лечиш 50 и пак си на 95...ете со леб на 96... задутре исто така,ама со работење паѓаш на 91... разбираш??? само куќа и гифтови се спас... незнам дали некој има 2голд дневно за 1 велнес пак...

ја упропастија играва... само да им се троши голд,и некои да купуваат со кредитни... не е фет!
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Сеа ќе менуваат некои работи и нови модули ќе ставаат ,би требало да биде поинтересна
Никако не се откажувајте ,многу јаки играчи сте со добри левели ќе и требаат такви на еМакедонија :helou:
Ништо не ве чини секој ден по 5 минути да чкрапнете ворк ако ништо друго :tv:

да,пак си на 100... работиш,губиш пр 5 велнес... 95 имаш... уште дента се тепаш 5 пати,се лечиш 50 и пак си на 95...ете со леб на 96... задутре исто така,ама со работење паѓаш на 91... разбираш??? само куќа и гифтови се спас... незнам дали некој има 2голд дневно за 1 велнес пак...

ја упропастија играва... само да им се троши голд,и некои да купуваат со кредитни... не е фет!
Епа ќе си купуваш секој ден по 2-3 гифта ,и онака со тоа ќе добиеш една борба плус
Ама ова стварно не им требаше се согласувам ,глупо е ...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
Сеа ќе менуваат некои работи и нови модули ќе ставаат ,би требало да биде поинтересна
Никако не се откажувајте ,многу јаки играчи сте со добри левели ќе и требаат такви на еМакедонија :helou:
Ништо не ве чини секој ден по 5 минути да чкрапнете ворк ако ништо друго :tv:
кој ворк кога ќе почнат да опуштаат луѓе пошо нема да бидат над 90 велнес? плати ќе паднат - цени ќе рипнат - рецесија...
Налет..
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Ќе видиме како ќе биде
Одвај чекам новиве модули да ги стават па да видиме на што ќе личи играва ...
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Не да е глупо.. Многу глупо е.

Тие што имате проблеми со wellness-ot, што ви е помалку од 90, пишете на Macedonia Red Cross , па од таму ќе ви помогнт да се излечите.
 

Troj4e

Знаменосец
Член од
24 април 2009
Мислења
157
Поени од реакции
4
па измислиле си админите како да перат пари :tapp:
 
С

Спенсер

Гостин
мрдна работава во русија,ги зголемија платите... ама џабе,админиве со новостите ептен голд бараат... неможе секој ден да се лечам ја за да работам со над 95 велнес... ајт у пм... ептен кретенска стана играва..
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
396
Поени од реакции
23
мрдна работава во русија,ги зголемија платите... ама џабе,админиве со новостите ептен голд бараат... неможе секој ден да се лечам ја за да работам со над 95 велнес... ајт у пм... ептен кретенска стана играва..
абе ај што ги зголемија плативе ама цената и на подароците се зголеми
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
396
Поени од реакции
23

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
абе не се рекламирај за да не те банираат, типот од all in така доби бан
Он доби бан затоа што секој ден во шоут објавуваше за коефициенти и слични работи (си ја рекламираше страната)
Инаку ова што објавив во весник знам дека е ризично ,ама ќе помине мислам ... :tv:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.031
Поени од реакции
5.654
Ај ќе ве молам пратете гифтови нешто, 73 ми е велнесот. Оваа промена што ја направија е катастрофа... Ако на некој исто му треба, кажете и ќе пратам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom