Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.581
Поени од реакции
9.701
^ Џабе веќе,пројде возот за гласање
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
јбг...онда
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Се регистрирав на македонскиот форум,ке може ли некој да ми ја одобри регистрицијата,односно да можам да се логирам?
 

Troj4e

Знаменосец
Член од
24 април 2009
Мислења
157
Поени од реакции
4
Се регистрирав на македонскиот форум,ке може ли некој да ми ја одобри регистрицијата,односно да можам да се логирам?
пиши му на macedonian_lion или на Martin Davitkovski има и др. ама не ми текнува како се викат кои се админи...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
ЗАШО БОЛНИЦАТА МЕ ИЗЛЕЧИ САМО 40???????
:|*:|*:|*
 
П

Паган-др

Гостин
Со новава болница нема сега 100 велнес а? Се лечиш тоа што си го изгубил во битки, а тренинг и работа? Ја усраа играва, тотално.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
Со новава болница нема сега 100 велнес а? Се лечиш тоа што си го изгубил во битки, а тренинг и работа? Ја усраа играва, тотално.
само тоа што си го изгубил во битки се лечиш
1 битка = 10 велнес
5 битки = 50 велнес
6 битки = ПАК 50 ВЕЛНЕС!

од тренинг и работа? КУР! ДА НЕ МОРА КУЌА ДА ИМ КУПУВАМ СЕА? И СО ЗЛАТО ДА СЕ ЛЕЧАМ? ДА ИМ КУПУВАМ 3 ЕВРА = 3 ЗЛАТО ЕБАТЕ!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.581
Поени од реакции
9.701
само тоа што си го изгубил во битки се лечиш
1 битка = 10 велнес
5 битки = 50 велнес
6 битки = ПАК 50 ВЕЛНЕС!

од тренинг и работа? КУР! ДА НЕ МОРА КУЌА ДА ИМ КУПУВАМ СЕА? И СО ЗЛАТО ДА СЕ ЛЕЧАМ? ДА ИМ КУПУВАМ 3 ЕВРА = 3 ЗЛАТО ЕБАТЕ!
можеш само до 50 велнес да се лечиш,пишуе убо тамо,ако е q5 болница
иначе не мора куќа да купуеш,дигај велнес со гифтови :toe:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
можеш само до 50 велнес да се лечиш,пишуе убо тамо,ако е q5 болница
иначе не мора куќа да купуеш,дигај велнес со гифтови :toe:
абе не ме еби. шо убаво си се лечев до сеа со хоспитал!
какви гифтови какви бакрачи, глупости...
ја ебаа играва со ова..
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.581
Поени од реакции
9.701
абе не викам дека е добро ова,ептен е дебилно
али коа дошло више до тоа мора да бараш други начини за лечење :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
абе не викам дека е добро ова,ептен е дебилно
али коа дошло више до тоа мора да бараш други начини за лечење :)
или едноставно да не играм...џабе 20ти левел, 17 стр и -10к до FM
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom