Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Ej здраво во која држава да се преселам(сега фатив 3 левел)и колку прата ке земам ?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
91
Поени од реакции
1
Море Дејан, смири ги живците малку, седи во една држава, прај си шо си прајш, кревај левели, а здравје ако ја додадат Македонија сите сме таму...
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
ја ќе купам ли некогаш куќа у пм :tv:
со месеци играм и дури сега ако ги потрошам сите пари за една куќа и толку од месециве собирање и штедење .. ја незнам како правите некои толку злато и пари па купувате куќи оружја бла бла :toe: :)
Лесен начин да собереш злато е од зачленување на други луѓе преку твојот реферал линк. За да дојдат до 6-ти левел им се потребни од 7 до 10 дена (во зависност дали ќе се борат) секојдневно логирање по еднаш. Тоа што ќе добиеш 5 голд ќе добиеш, но и нивните 5 голд што ги добиле на 6-ти левел може да ти ги пратат ако не планираат да ја играт играта.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Лесен начин да собереш злато е од зачленување на други луѓе преку твојот реферал линк. За да дојдат до 6-ти левел им се потребни од 7 до 10 дена (во зависност дали ќе се борат) секојдневно логирање по еднаш. Тоа што ќе добиеш 5 голд ќе добиеш, но и нивните 5 голд што ги добиле на 6-ти левел може да ти ги пратат ако не планираат да ја играт играта.
Ова не е баш дозволено. :)
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
моментално сум во србија белград
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Што е со erepmacedonia.com ?

Разбрав дека е офлајн бидејќи истекол хостингот и треба да се плати?

Кога ќе биде повторно онлајн?

Ова не е баш дозволено. :)
Епај јас така имам веќе направено со неколку акаунти, а знам и други кои правеле вака а не се банирани...
Но мислам дека за тоа неможе да банираат. Што е доказот дека се тоа мулти акаунти?

Пример, се регистрирал некој мој пријател во играва, и после 6-ти му здосадила играва и ги донирал парите на мојот акаунт. По што ќе одреди дали е друг играч или е мулти-акаунт?

Друг пример. Ако за тоа се банира, мислиш ли дека неможе некој Грк да регистрира 5 акаунти на твојот реферал линк, и од сите 5 да ти го прати голдот, и потоа да те банираат? Не верувам.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
добро момци освен , 5 пати борба на ден , работа и тренинг шо друго да правам :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
На erepmacedonia.com истечен е хостингот а Nikolce веќе се откажа од играва, којзнае колку пати му пишав да го продолжиме што како го немаше него. Сега ќе почнеме од 0 одново ќе направиме форум ама после 28-ми ќе се започне со тоа, засега ќе пишуваме тука до тогаш.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
768
На erepmacedonia.com истечен е хостингот а Nikolce веќе се откажа од играва, којзнае колку пати му пишав да го продолжиме што како го немаше него. Сега ќе почнеме од 0 одново ќе направиме форум ама после 28-ми ќе се започне со тоа, засега ќе пишуваме тука до тогаш.
а зошто од 0 ...
зошто не го префрлите сетот тоа на друг хост ...

инаку да се пофалам си купив куќа 5ѕвезди :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Imam eden predlog...Koj saka kako jas i martin sto ja napravivme firmata za leb sega sto se doniraat lepcinja za turskiot baby boom ako saka nekoj da otvorime i edna za weapon Q1 mislam deka ke ni bide potrebno i da si sobirame tamu weapons kako u magacin ako ima zainteresiran nekoj?neka kaze ke se sobereme 2 ili 3 i ke ja kupime firmata mislam deka e poeftino taka nego eden sam da ja finansira............Ako ne sakate so mene ako mozete i sami ili so drugi samo ova e edna ideja.........!!!!!!!!!!:salut:
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
91
Поени од реакции
1
Феноменална идеа. Сите пари ги давам на оружје, вака барем нема да иам потреба од то. Кажи како можам да помогнам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom