Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Smej se smej stvarno go mislam ova sakam da pocnam od novo a Ajsuter ne mi dava eden napusten akaunt da igram ne covekot da ne mi dava mi dava ama nejke da mi dade pojak deka misli deka pak ke me baniraat.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.362
Поени од реакции
640
Како НИ го задоа, мислиш им го зедоа? Што ни е гајле нас за Бугариве... Нека ги окупират, мамето нивно.. што има врска ако се во Phoenix, ние не сме сеуште додадени како земја, па сега и за тоа да се грижиме...

Кога ќе влеземе во играта како земја, тогаш можеби би не засегало тоа (да не тргнат Романците од таму и накај нас), но сега воопшто не не' засега тоа...
Можеби сеа не... ама ај замисли утре или за недела дена ја додадат Македонија.... и имаме граница со Романија од една и Грција од друга страна, башка и Србија која не е толку сигурна :tapp::tapp:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Можеби сеа не... ама ај замисли утре или за недела дена ја додадат Македонија.... и имаме граница со Романија од една и Грција од друга страна, башка и Србија која не е толку сигурна :tapp::tapp:

И Бугарите ќе брзат да нè спасат од лошите Грци? :pos:
Среќа што немаат којзнае колку луѓе, инаку ќе нè сотреа веднаш после евентуалното додавање на Македонија. :)

Како и да е, прееска прочитав еден коментар на кој се изнасмеав. На една од статиите на Andycro за додавање на Македонија, еден од Хрватите го коментира следново:
Чим сме веќе бараме, нека им дадат и на Словенците некое парче земја.

:pos:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
dragi makedonci eve sega javno sakam da se izvinam na site makedonci za se sto im imam loso receno i zgreseno posebno na LazarosaMkD znam deka bev los i nekorekten a pred se glupav i vulgaren zatoa sega iskreno ve molam za proska oti navistina igrava mi znaci i mi prirasna za srce i nemozam da si dozvolam da me mrazite!!!!:kesa:
Простено нека ти е чедо божјо :wink:

...Амин
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
еј другари како може да дадам отказ од работа сакам на друго место да работам ?
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
еј другари како може да дадам отказ од работа сакам на друго место да работам ?
My Places>>Company>>Resign(crveno kopce od desna strana)

Za da baras rabota

Market>>Job Market>>...

rabotnite denovi so si gi izrabotil ne se gubat koga ke pocnes nova rabota
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
и пробај да пишуваш со Кирилична Поддршка :)
платата ми ја зголемија после 2 дена работа :drk:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
и пробај да пишуваш со Кирилична Поддршка :)
платата ми ја зголемија после 2 дена работа :drk:
ako se odnesuva ova na mene,jas se izvinuvam i mnogu glupo se cuvstvuvam zatoa sto sekogas pisuvam na kirilica,megutoa sega ne sum vo moznost zatoa sto ne sum vo MKD
 
С

Спенсер

Гостин
You have advanced 5 strength levels and you have obtained a 'Super Soldier' Medal. An amount of 5 Gold was added to your account as a reward for your achievement.

15 сила:vozbud:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
768
ја ќе купам ли некогаш куќа у пм :tv:
со месеци играм и дури сега ако ги потрошам сите пари за една куќа и толку од месециве собирање и штедење .. ја незнам како правите некои толку злато и пари па купувате куќи оружја бла бла :toe: :)
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.362
Поени од реакции
640
И Бугарите ќе брзат да нè спасат од лошите Грци? :pos:
Среќа што немаат којзнае колку луѓе, инаку ќе нè сотреа веднаш после евентуалното додавање на Македонија. :)

Како и да е, прееска прочитав еден коментар на кој се изнасмеав. На една од статиите на Andycro за додавање на Македонија, еден од Хрватите го коментира следново:
Чим сме веќе бараме, нека им дадат и на Словенците некое парче земја.

:pos:
Не ме разбра...Друго е кога граничиш со Бугарија, а друго со Романија која со 1 напад може да не сотре...
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
ја ќе купам ли некогаш куќа у пм :tv:
со месеци играм и дури сега ако ги потрошам сите пари за една куќа и толку од месециве собирање и штедење .. ја незнам како правите некои толку злато и пари па купувате куќи оружја бла бла :toe: :)
Каква куќа сакаш да купиш?
Не ме разбра...Друго е кога граничиш со Бугарија, а друго со Романија која со 1 напад може да не сотре...
Ах, погрешно сум те разбрал. Па да, така и е, ама ќе видиме, има време сеуште. Дур нè додадат, многу работи можат да се сменат.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Не ме разбра...Друго е кога граничиш со Бугарија, а друго со Романија која со 1 напад може да не сотре...
Нешто матат Бугарива ионака не ги бива за ништо освен за мењавање страни во војни така и тука може да испадне незнам дали имаат некаков договор но Романија им врати регион и сега имаат два а имаат Бугарите отворени MPP-ови треба да нападнат сега на нивните региони да ги вратат а нив ги нема сумњиви ми се малку.Романциве војската и некои граѓани се селеа во Софија сега има 3000 жители и нападот кошта повеќе од 800 злато, и застанаа на границата може не чекаат нас или пак Косово оти најверојатно ќе биде high железо регион.

Ах, погрешно сум те разбрал. Па да, така и е, ама ќе видиме, има време сеуште. Дур нè додадат, многу работи можат да се сменат.
Админите се Романци така да можно е Романциве да имаат некои информации за нас али најверојатно за Косово зошто ќе биде high железо регион.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom