Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Е

експерт

Гостин
Јас сакав да се преселувам и купив билет, ама не можев да дадам отказ до наредниот ден и не се преселив и сега работодавецот секој ден ми ја покачува платата.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
473
Поени од реакции
256
еве ги нашите "браќа" срби што мислат за нас. Читајте долу коментари

http://www.erepublik.com/en/article/from-greece-to-serbia-1026064/1/all

Не викам дека сите стојат на ова мислење ама 90 % се сигурно. Од сите коментари само 1 воздржано има напишано
 
П

Паган-др

Гостин
Србиве и на чатот преска ми прекурчија. Незнам дали можеме да се потпреме на нив кога ќе ни дадат држава.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.440
Поени од реакции
5.800
Тие гејцине значи.....Па во РЛ,Хрватска и Унгарија имаат одлични односи,па тука во играва си се непријатели и не им текнува вакви глупости да пишуваат.Незнам кој им е куров на гејциве,ако се во ЕДЕН нека си останат таму,а не нивниот претседател да ми пишува вакви срања.:nenene::tapp:
 
С

Спенсер

Гостин
Тие гејцине значи.....Па во РЛ,Хрватска и Унгарија имаат одлични односи,па тука во играва си се непријатели и не им текнува вакви глупости да пишуваат.Незнам кој им е куров на гејциве,ако се во ЕДЕН нека си останат таму,а не нивниот претседател да ми пишува вакви срања.:nenene::tapp:
србија во пис, гејците у еден,:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: и нешо пријатели ова она... дегенерици!
 
А

Ајсшутер

Гостин
eve sto napaev vo vrska so srbive glasajte i stavite vo shout da mozat povece srbi da vidat http://www.erepublik.com/en/article/-1-1028312/1/20

eve uste nesto za srbite http://www.erepublik.com/en/article/serbian-raitors-1028787/1/20
Добро бе ти глуп си или глуп се правиш, првиот ти е грев артикл вториот катастрофа искрено мене вака да ми викаат издавници ќе бидам против нив.. јас пишувам артикли колку толку да се смири топката ти пишуваш глупости :toe:
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Дечки би сакал малку да продискутираме околу иднината на еМакедонија!
Имаше една тема тука на форумов па постирав во неа! Видете и коментирајте тука!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.607
Зашо добив само 8 рубљи плата од фалангата у средата? У недела 42 ќе добијам?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom