Општи дискусии за игри

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.187
Поени од реакции
19.265
Почнав да играм Mount & Blade Warband и врска немам што правам. Типс?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Почнав да играм Mount & Blade Warband и врска немам што правам. Типс?
Јас скоро во секоја игра во првите 15-20 минути. :icon_mrgr:
Имаш ваљда некакви туторијали и слично...
Ја немам играно инаку.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.187
Поени од реакции
19.265
Јас скоро во секоја игра во првите 15-20 минути. :icon_mrgr:
Имаш ваљда некакви туторијали и слично...
Ја немам играно инаку.
Веќе 10 минути зјапам во екранов и појма немам што статови да земам. Ај ќе удрам пола поени на интелект за харизма и персуација/убедување и пола на сила за two hand па ќе видам што ќе искочи. :ROFLMAO:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Веќе 10 минути зјапам во екранов и појма немам што статови да земам. Ај ќе удрам пола поени на интелект за харизма и персуација/убедување и пола на сила за two hand па ќе видам што ќе искочи. :ROFLMAO:
Па ти не си можел да се одлучиш, не дека не си знаел што правиш. Јас па почнав да те жалам, вака те замишљав...


:icon_mrgr:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.187
Поени од реакции
19.265
Па ти не си можел да се одлучиш, не дека не си знаел каде тераш. Јас па почнав да те жалам, вака те замишљав...


:icon_mrgr:
Хаха не не и тоа исто, прееска дремев мислејќи што да изберам, сега па појма немам каде да идам, со кој да зборам, што да правам. xD

Тоа е тоа, learning curve, ќе шетам пола час, ќе згинам 10 пати и ќе се научам.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Хаха не не и тоа исто, прееска дремев мислејќи што да изберам, сега па појма немам каде да идам, со кој да зборам, што да правам. xD

Тоа е тоа, learning curve, ќе шетам пола час, ќе згинам 10 пати и ќе се научам.
Епа some kind of open world e, такви се дури им влезеш во механиките. :)
Јас Бетмен ја почнав вчера, ко мува без глава бев на почетокот. Многу ми е fast pace некако, немав прегледност на комбата што ги правам. :)
Автоматски споено мислење:

Ти друже @Gag се жалиш од такви маки, ами јас дека сум на вакви ... :love: :LOL: (т.е. сега не толку, бев пред година дена)
 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Има некој што игра Valorant овде?
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Има некој што игра Valorant овде?
Побарај луѓе овде
https://discord.gg/Dzv4sTt
https://discord.gg/VDW57fq
___________________________________________________________________________________

Не сум се задржувал многу на абилити-хироу шутери, уште од Тим Фортрес (кој што сметам до ден денес најдобро ги имаат нејлнато главните постулати), така и со оваа, али ипак Валорант имаат погодено добар свит-спот меѓу синергијата на абилити и мап дизајнот на Овервоч и шутинг механиките и движењето на Цс: Гоу.
Нормално поразводнети ко резултат на тоа, но цел модел на Рајот е впрочем таков, полесен ентри левел-добар туторијал-чист и разбирлив GUI.
Мислам дека има иднина играва ко испорт.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.187
Поени од реакции
19.265
Pravis sto sakas.
Soberi armija, osvojuvaj zamoci, gradovi, make that cash flow.
OSVOI JA CELA MAPA.
Ја свртев, го освоив цел свет, ја "реформирав" Калрадиската Империја. Едвај ја чекам Bannerlord :)

Наредна Metro Exodus.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Ја свртев, го освоив цел свет, ја "реформирав" Калрадиската Империја. Едвај ја чекам Bannerlord :)

Наредна Metro Exodus.
За метро
Барај се на мапата што изгледа дури и полу интересно. Шансите се да има добри ствари(опрема) скриено. И чисти го оружјето редовно
Автоматски споено мислење:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Значи .....1во Аssassins creed brother hood
Ќе одам со скратена верзија(требаше одамна да постирам ама бев ептен зафатен ...и серверот потоа падна на кајгана)....
Слична е ко 2ката. Дефинивно е полирана. Само што повеќе е очигледно е дека Far Cry 3ката од тука ги има искористено идеите за Outposts и Treasure chests. (Ubisoft..) Исто, бев таму, сум видел тоа...
->++Yay henchmen.....
->+ Многу е подобар дизајнот.И околината.
Негативни точки
->- Full synchronization failed, куп од нив глупи(dont touch the water)..
->- Некои мисии имаат многу инстант фејл(стажарите се на моменти кори со стап, на други се снајпер елит).
Нема да одземам поен, ама има некојси мали фејлови со приказната(lucretia borgia ugh)....демек историска прецизност.
Ќе ја оставам на исто ниво како преткоходната, ако малце повисоко(8.6-7)
Второ....Си реинсталирав Steam. 1ва на менито беше Gloomwood. Демо, ако треба да потенцирам.
:ljubove:
Слична е на DUSK(new blood interactive).. Само што ориентацијата е на стелт, наместо на акција. Без премногу спојлери, ти си некој доктор во ...ќе кажам Викторијанско/Едвардијански град со ....сериозни проблеми. Користејќи репертоар од меч бастум, револвер и сачмарка(и отпад) цел ти е да влезеш преку една врата, и да го преживееш хоророт. Атмосверата е сјајна, музиката е целосно на место. Од језива дишина, до напната виолина, до престрашувачки бас. Треба да е спирутален наследник на Thief. Дефивно сега за сега удира блиску.
Трета, и оваa е крајно свежа.HROT. Исто демо.
Иако не е од исти девелопер на DUSK, ниту користи Unity, дефинитвно го има тој ретро осет на шутер од типот на Quake , DOOM, Blood итн. Ова е по идни иначе. Нешто чешка, нешто чернобил 86та, нешто хаос во прага. Maлце осет и на Сталкер има... Исто така многу напната, исто ептен атмосверична(дури и повеќе од Gloomwood.
И на крај, ми остана уште една за после.
Автоматски споено мислење:

Oк, сега Ultrakill демото...
Уште една од накитот на New Blood Interactive. Ќе кажам дека е акционо ориентирана(дури повеќе од DusK). Видеото во прилог ја вика Doom Eternal на буџет, мислак дека името е повеќе од адекаватно. Главната финта е дека нема pick ups за здравје. Буквално го добиваш од крвта на непријалтелите. Затоа мора да се игра агресивно, но и многу внимателно. Робот, со голема способност за манверирање што може да врати проектили преку мавање(melee). Оружјата имат позитивни и негативни страни. Некои може да те убијат. Некои се многу....специфични. Има прилично нагла крива на учење. Некои текстури се репетивни, тоа малце одвраќа. Исто и непријателите/ Удрете му есап, ова е сепак демо...и најавено дури после Gloomwood/
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom