Општи дискусии за игри

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Јас ја свртев, уште на времето :D
До кај имаш стигнато, можеби можам да ти помогнам?? :))

Btw, некако многу површни и лесни ми изгледаат денешниве игри... земете да играте Mafia I или Hitman, па да видите што е игра. Се пукаш во куќа и си на 12 здравје, 1 куршум значи смрт, а немаш savegame :vozbud:
Имав стигнато до 7-8 левел, и толку. :)

Не сакам помош, не е то то, ак ја свртам сега со тоа шо ќе ми кажиш или ак видам на интернет, нели? Ево пример за 7/8ниво, немат шанси да видам како требит да се поминит, иако знам дека пак тешко ќе ми е да ја поминам..

Имаш зеленко за тоа шо си ја свртил. :smir::)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Нова игрица која искочи вчера.
Се вика Darksiders.
Се работи за RPG игрица во стил на DevilMayCry, само многу е поинтересна.Се одвива во апокалипсата(нешто крајот на 2012 ау) кога ќе дојдат ангелите и демоните на земјата и ликот кој играте War е еден од 4 јавачи на коњи,кој доаѓа на земјата да ја одбрани од нив.
Ја снимив ја играм,играта е супер оценка има 10-че чисто од мене.Другото оценување и мислење останува на вас:smir:
Јас ја симнав, ја пуштив, ептен ЕПТЕН лошо ми изгледаше, многу ефтино, звучните ефекти додека шеташ со маусот низ менијата се тиње.... и си викам играва некоја утка у пм.
После почнав да ја играм, ни знаеш што тепаш, ни зашто, ни каде.... кој што ти згрешил, што е со моќите..... и викам ТЕ БРИШАМ ЌЕ ТИ Е..... и Мац)) ме предомисли, вика му кажале дека е добра...... па ај да продолжам уште малце да и дадам шанса....
и сеа не можам да станам од играта да ти е.... играта :)

Значи ВРЛО позитивна оцена :)

Нешто помеѓу DMC, [Prototype], Hellgate london.... се на се ОДЛИЧНА Е!
Е шо, јаката игра. Има неколку џиновски грди чудовишта, има еден батка од 3 метри со меч од 4 метри в раце и ај ќе ги кршиме тастат... кичмите на чудовиштата. Сето тоа сместено во едно обично урбано опкружување. Ништо оригинално и освен краткотрајна забава не гледам друга вредност во играва.
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Ја пробал некој новата Civilization? Добра е? Вреди да се симне?
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Ја пробал некој новата Civilization? Добра е? Вреди да се симне?
Сигурно вреди и сигурно е добра. Ама не сум ја пробал. Кој ја симиња од замунда дај бе стајте upload до крај не штедете со 10кб/с ми се симнува. Или ако може некој торент да ми прати на пп.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
PC & Console Games

1. Dead Rising 2
2. F1 2010
3. Guitar Hero: Warriors of Rock
4. FIFA 11
5. Front Mission Evolved
6. Tom Clancy's HAWX 2
7. Medal of Honor
8. Fallout: New Vegas
9. Fable III
10. Star Wars: The Force Unleashed II
11. Call of Duty: Black Ops
12. Assassin's Creed: Brotherhood
13. Need for Speed: Hot Pursuit
14. Dead Space 2
15. Dragon Age II
16. PES 11
17. Crysis 2
18. Rage
19. Lara Croft and the Guardian of Light
20. Pro Evolution Soccer 2011
21. Final Fantasy XIV Online
22. Civilization V
23. Darksiders
24. Lost Planet 2


Console Only Games

1. Quantum Theory
2. Enslaved: Odyssey to the West
3. Castlevania: Lords of Shadow
4. Vanquish
5. Gears of War 3
6. Gran Turismo 5
7. Killzone 3
8. LittleBigPlanet 2

Pu da mu se pluknam PC gamingot ke umira ovaa esen i zima Konzolite gi zedoa site igri pa sega nikoj ne pravi za PC... Nisto ke si igram Solitaire :icon_bigg
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Е шо, јаката игра. Има неколку џиновски грди чудовишта, има еден батка од 3 метри со меч од 4 метри в раце и ај ќе ги кршиме тастат... кичмите на чудовиштата. Сето тоа сместено во едно обично урбано опкружување. Ништо оригинално и освен краткотрајна забава не гледам друга вредност во играва.
Да, ама разликата е во тоа - што е проклето тешка. Верувај, и на easy мод ќе те кршат у први 20 минути. :)
На God of War ретко кога користев dash, овде мора константно.

Плус, нема зашто да измислуваме топла вода - таков е жанров. Сакаме огромни чудовишта, јаки комбоа и одлични finish moves. Сместена е во пост-апокалиптичен свет, бај д веј. И тоа одлично креиран и со многу детали. Урбаното е на почеток само. :)
Кој си сака вакви игри, оваа е злато. :)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
79
Поени од реакции
5
Да не знае некој кај може да ја најдам играта The Serpent of Isis , ама без да ти ограничемно на 60 минути , односно без ограничување :) фала однапред

--- надополнето ---

Да не знае некој кај може да ја симнам играта The Serpent of Isis , ама без да ти е ограничено на 60 минути , односно без ограничување :) фала однапред:helou:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Да не знае некој кај може да ја најдам играта The Serpent of Isis , ама без да ти ограничемно на 60 минути , односно без ограничување :) фала однапред

--- надополнето ---

Да не знае некој кај може да ја симнам играта The Serpent of Isis , ама без да ти е ограничено на 60 минути , односно без ограничување :) фала однапред:helou:

Види на замунда или аренабг
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
PC & Console Games

1. Dead Rising 2 ✔
2. F1 2010 ✔
3. Guitar Hero: Warriors of Rock
4. FIFA 11
5. Front Mission Evolved
6. Tom Clancy's HAWX 2 ✔
7. Medal of Honor ✔
8. Fallout: New Vegas ✔
9. Fable III
10. Star Wars: The Force Unleashed II
11. Call of Duty: Black Ops ✔✔✔
12. Assassin's Creed: Brotherhood ✔
13. Need for Speed: Hot Pursuit ✔
14. Dead Space 2 ✔
15. Dragon Age II ✔
16. PES 11 ✔
17. Crysis 2 ✔
18. Rage
19. Lara Croft and the Guardian of Light
20. Pro Evolution Soccer 2011 ✔
21. Final Fantasy XIV Online
22. Civilization V
23. Darksiders ✔
24. Lost Planet 2
Looking forward to these :)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Ја пробавте Dead rising 2 ? Многу е јака !!!! Само немам време сега да ја играм многу ради CIV5.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
И така, јас во мојата, сега веќе позната, потрага по игри (за која добив „бан“ од тема што ја спомнав :icon_lol:) налетав на една потенцијално луда игра (велам потенцијално оти ја немам играно, денеска дознав) со ептен луд трејлер. Играта датира од далечната 1996 и се вика Bad Mojo. Главен лик во играта е бубашваба!

:jaj::cheeky1:
Можеби најдобар трејлер за игра што сум го видел досега.
 
С

сашенко

Гостин
Луѓе има играно некој pacifiv fighters? Со борбени авиони е само што ја симнав ама изгледа е постара игра.Сакав нешто со нови авиони да најдам ама и ова нее лошо.Проблемот е само што неможам да полетам, да слетам и да летам...Само пукањето научив кај е:pos2:.Ептен е тешко а и не ги знам сите контроли.Побарав во контролите на играта да видам и пола саат ми треба сите да ги прочитам ПРЕМНОГУ СЕ.А и незнам што значат сите тие.Дајте помош ако некој има играно оваа или слична да ми поомгне околу летањето?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Луѓе има играно некој pacifiv fighters? Со борбени авиони е само што ја симнав ама изгледа е постара игра.Сакав нешто со нови авиони да најдам ама и ова нее лошо.Проблемот е само што неможам да полетам, да слетам и да летам...Само пукањето научив кај е:pos2:.Ептен е тешко а и не ги знам сите контроли.Побарав во контролите на играта да видам и пола саат ми треба сите да ги прочитам ПРЕМНОГУ СЕ.А и незнам што значат сите тие.Дајте помош ако некој има играно оваа или слична да ми поомгне околу летањето?
Таа игра е правена со IL2 енџинот, значи е силмулација а не аркадна. Тешки се тие симулациите.
Можам да ти кажам неколку аркадни за вовед апа после се преминува на симулации.
Attack on Pearl Harbor - лесна е, Втора Светска војна над Пацификот.
Secret Weapons Over Normandy - малце потешка исто со стари авиони
HAWK X - нова игра со нови авиони.
Овие можат да се играат со тастатура или со некаков џојстик. (џојстик со рачка, не гејмпад)
А симулациите надобро е да се играат со џојстик, по можност специјализиран за летачки симулации -> http://www.saitek.com/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom