Општи дискусии за ТВ серии

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ми излага пред некој ден реклама за Class индиска серија, гледаш некоја секунда и оп римејк на шпанската Elite.
Толку се ретардирани овие од Нетфликс да фрлаат пари за римејци на нивни серии?!

Прво корејски римејк на Ла каса де папел, сега индијски на Елит, што е следно германски римејк на House of Cards? :confused:

Aј да сфати човек дека прават римејк на серија од друга платформа, ама прават римејк на серија која они ја платиле претходно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Нетфликс јас уште овој месец користам, си имам картичка земено за три месеци ми завршува и чао. Сега и нема повеќе да можи да се дели акаунтот, така да поздрав.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Вчера излезе You првиот дел, до 4 епизода сум и ме воодушеви. Настаните се одвиваат овој пат во Лондон и е скроз освежување од првите сезони, го има тој аристократски шмек, кинематографијата топ, обожавам :love:
Ги изгледав првите 5 епизоди, дефинитивно најнесодржајна и најдосадна сезона досега.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Juzni vetar ke ide na rts 1 od 25 fevruari, ima edna strana balkandownloads, tamu se registriras I spustas, ne Samo juzni vetar, se sto ima exyu serii I filmovi

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.779
Поени од реакции
33.563
Четвртата комедија беше Emily in Paris. Прво - ова беше далеку од комедија, а второ - не знам како ги издржав 30 епизоди, ама обично не сакам да ги оставам работите недовршени, па така... Повторливо, претенциозно woke срање! Не знам како било номинирано, и тоа и за ЕМИ и за Глобус.

Ringard!

3/10

Update:
1676493427192.png
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Не знам дали ќе ја гледам серијата, ама каква актерска екипа имаат скоцкано (y)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Кај да ја гледам YOU? Нешто не ми пушта на онлајн страниве со превод. Незнам дали е до мене или има некој проблем со сите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom