Општи дискусии за ТВ серии

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.215
Поени од реакции
78.780
Маја од дамна е автоматски горе со левелите зашо глеа Curb Your Enthusiasm :coffee:
Не можев тоа да го гледам.
Не дека е лошо, туку цело време сакам Вуди Ален да биде место оној селскион вуди ален од али експрес.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.083
Поени од реакции
8.130
белото циганче

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Еј Тед Ласо колку лабаво сериФче. Топ ми легна. Баш ми се гледаше нешто онакво во некое рурално место во лабава англиска атмосфера.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.638
Поени од реакции
2.604
другар ја фалеше тед ласо, добра била.. ја пак бетер кол сол ја почнав ама озарк изкочи последните 7 епизоди па се пребацив.. многу се насобра за глеање, и елит новата, мада е тешко срање од серија..
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Дечки, дали некаде ја има за симнување серијата Слуга на народот?

Додека одеше во нормален термин ан Канал 5 од 17:35 редовно ја следев, но ова со полноќен термин не можам да следам секогаш.
На јут јуб само 1 сезона ја има на Хрватски јазик, 2 и 3 сезона е на Руски / Украински јазик и не ми е тој јазик разбирлив.

Има ли некаде да се симнат 2 и 3 сезона и да има потоа превод на Српски или Хрватски јазик?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Дечки, дали некаде ја има за симнување серијата Слуга на народот?

Додека одеше во нормален термин ан Канал 5 од 17:35 редовно ја следев, но ова со полноќен термин не можам да следам секогаш.
На јут јуб само 1 сезона ја има на Хрватски јазик, 2 и 3 сезона е на Руски / Украински јазик и не ми е тој јазик разбирлив.

Има ли некаде да се симнат 2 и 3 сезона и да има потоа превод на Српски или Хрватски јазик?
Па снимај ја бе друже, ако си на МаксТв имаш опција за снимање или пак враќање во живо, доколку си на Телекабел/А1 имаш опција за снимање на телевизорот.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Дечки, дали некаде ја има за симнување серијата Слуга на народот?

Додека одеше во нормален термин ан Канал 5 од 17:35 редовно ја следев, но ова со полноќен термин не можам да следам секогаш.
На јут јуб само 1 сезона ја има на Хрватски јазик, 2 и 3 сезона е на Руски / Украински јазик и не ми е тој јазик разбирлив.

Има ли некаде да се симнат 2 и 3 сезона и да има потоа превод на Српски или Хрватски јазик?
На Нетфликс само 1 сезона ја има, aма сега гледам пишале Seasons coming May 16, што би значело дека останатите сезони ќе бидат достапни за 8 дена.

Screenshot_20220508-133825_Netflix.jpg
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Па снимај ја бе друже, ако си на МаксТв имаш опција за снимање или пак враќање во живо, доколку си на Телекабел/А1 имаш опција за снимање на телевизорот.

Ги немам тие опции, не сум корисник на тие оператори.
Фала во секој случај.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Дечки, дали некаде ја има за симнување серијата Слуга на народот?

Додека одеше во нормален термин ан Канал 5 од 17:35 редовно ја следев, но ова со полноќен термин не можам да следам секогаш.
На јут јуб само 1 сезона ја има на Хрватски јазик, 2 и 3 сезона е на Руски / Украински јазик и не ми е тој јазик разбирлив.

Има ли некаде да се симнат 2 и 3 сезона и да има потоа превод на Српски или Хрватски јазик?
Интересна е нешто или сега дека е актулен овој зелениов па мора да се гледа? :D
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.422
Поени од реакции
19.538
The Lost Symbol

Пред некое време беше премиерно ма FOX,ама ја на замунду си гу извади.Значи нема промашај кд е у питање Ден Браун.Ја сам презадовољан од серију, од глуму,развој на настани,прича е феноменална,масони,ција,симболи,решавање на загатке, без претеризам на заплети и слично.Т'мн'ка, чиста десетка.
Обавезно да гу глеате!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom