Општи дискусии за ТВ серии

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.771
Поени од реакции
10.523
Top 3 fictional characters дефинитивно. Глумата на Метју во ова ремек дело е ненадминлива. Самата трансформација од before/after е страшна.
In Rust we trust
alert : True Detectove spoilers!

 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ги изгледав двете епизоди од how i met your father без никакви очекувања и ок ми беа не бев премногу разочаран.Ќе ја гледам да видам како ќе се одвива понатаму.
Ми се допадна што е сместена во истиот универзум на HIMYM.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Види ги бе Нетфликс, им се погоди Сквид Гејм и сега го воскреснуваат зомби trope-от ама на корејски :facepalm:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.776
Top 3 fictional characters дефинитивно. Глумата на Метју во ова ремек дело е ненадминлива. Самата трансформација од before/after е страшна.
In Rust we trust
alert : True Detectove spoilers!

Од сите аспекти, глума, режија, сценарио, фотографија... Јебено ремек дело... И како што обично бива со таквите, потценето.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Го изгледав Money Heist, сите 5 сезони, а го пуштив дека пишуваше 5 дела се, мислев тоа значи 5 епизоди. :D Не знам дали се пишувало за серијава, ама добра е, ако имате време за гледање 5 сезони, препорачувам. :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Маму ви, ме насамаривте да ја изгледам True Detective. Пред пар години ја почнав, ама ја цепкав на делови и не можев да и се изнауживам како што доликува. Ја пуштам сега.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.652
Види ги бе Нетфликс, им се погоди Сквид Гејм и сега го воскреснуваат зомби trope-от ама на корејски :facepalm:
од дамна се почнати со зомби сериите, Kingdom е со зомби и баш е интересна оти се случува во среден век Кореjа.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
од дамна се почнати со зомби сериите, Kingdom е со зомби и баш е интересна оти се случува во среден век Кореjа.
Таа ја прекинаа?
Бидејќи требаше да има нова сезона, ама нешто нема најави...
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
После втората сезона?
Кој е филмот?
И дали е поврзан со серијата?
Лани излезе филмот, Ashin of the North и временски дејството е пред дејствата во серијата. Океј е, ги бива овие корејциве со зомби филмови и серии ама некако превише да не напнат со такви серии и филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom