Општи дискусии за ТВ серии

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
После исто изгледав една епизода од Squid Game, разлика - Бог и шеширџија.
Ако ти фаќа око Squid Game, ѕирни ја и Alice in Borderland, мислам дека ќе ти се свиѓа. Можеш и 3%. Двете се на Нетфликс.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Ако ти фаќа око Squid Game, ѕирни ја и Alice in Borderland, мислам дека ќе ти се свиѓа. Можеш и 3%. Двете се на Нетфликс.
Чекај малце, прво да завршам со Скуид.
Вчера пред спиење, си реков ај ќе изгледам една, да видам и до три и пол останав и три изглеав. Али одма после првата се гледа огромна разлика, помеѓу двеве (Хелбаунд и Скуид).

А тоа да, дур го имам Нетфликсов ќе ја ѕирнам и таа. Само да појаснам, дека темата ми е небитна. Далеку повеќе ме привлекува темата на Хелбаунд, а темата на Скуид ме одвраќа. Но, што кога одма се гледа дека е губење време, тоа Хелбаунд (можам и пошироко да објаснам).
 
Последно уредено:

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.669
Поени од реакции
10.063
Black Mirror
Narcos
Fargo
Fringe
The Night Of

Да искажам благодарност за препораката на The night of!

Ау каква маестрална мини серија, каква глума и камера. Какви дијалози, совршенство! А и како нема да биде кога еден од креаторите е и креаторот на The Wire, можда најдобрата криминалистичка серија. Се изненадив од глумата, немаше актер шо не е на место. Адвокатот е цар! Не очекував ни да видам некои познати фаци во серијата но кога ги видов "Its Omaaaar" и Боди ме удри некој флешбек..
Се на се 10/10, кој ја обожава The Wire со сигурност ке му врати некои спомени.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Да искажам благодарност за препораката на The night of!

Ау каква маестрална мини серија, каква глума и камера. Какви дијалози, совршенство! А и како нема да биде кога еден од креаторите е и креаторот на The Wire, можда најдобрата криминалистичка серија. Се изненадив од глумата, немаше актер шо не е на место. Адвокатот е цар! Не очекував ни да видам некои познати фаци во серијата но кога ги видов "Its Omaaaar" и Боди ме удри некој флешбек..
Се на се 10/10, кој ја обожава The Wire со сигурност ке му врати некои спомени.
Ќе искоментираш за мрсните нозе на Тортуро или самите да го напраиме тоа? :D
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.669
Поени од реакции
10.063
Ќе искоментираш за мрсните нозе на Тортуро или самите да го напраиме тоа? :D

Додека глеав една епизода јадев киви. Пошто од киселото ме чеше главата заедно со Стоун синхронизирано се чешавме, ја по глава он по нозе..:D:D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Се на се 10/10, кој ја обожава The Wire со сигурност ке му врати некои спомени.
Сега ќе мора да се стави на листа, иако сакам вакви серии и ми се баш погоден жанр, ја одбегнував оваа зашто некако главниот лик ми е малце meh за гледање.
Омар и Боди пак ли се криминалци? :D
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.669
Поени од реакции
10.063
Е со тој глас и акцент Боди каков сакаш да е хаха..
Главниот лик ја има една од најдобрите трансофрмации.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Не успеав да најдам тема на форумов за Гомора. Страшно добра серија беше. Се мислам дека беше завршена, ама штотуку ми стигна нотификација дека утре излегува 5та сезона.
Најде торенти за првите две епизоди?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
оваа Yellowstone ја гледа некој глеам голема оцена на имдб вреди не вреди ова она ?
Јaс ја гледам. Те е малку драма, те е пуцачина, те е теленовела. Почна добро првите две сезони, третата беше максимално засрана со протнување на социјални прашања, сега четвртата е пак солидна.
Ако приказната , глумата и другите вообичаени фактори за проценка на квалитет не се како што треба, ондак само за пејсажите и мотивите вреди да се гледа. И за Кевин Костнер такоџе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom