Општи дискусии за ТВ серии

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Неам нигде сретнато такво нешто. :cautious:

Screenshot_20211009_172833.jpg

Еве, ако се снајдеш :D
Злате де напрај убава тема со бројки од серииве, за што ги биравме
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Мене најдобар ситком ми е Frasier.
Повеќето комедии сега нити се смешни, нити се нешто интелигентно напишани. Единствено Curb ми остана од тековни комедии што пратам.

ПС. Во ситком натреварите Фрејзер изгубила од два ипол идиотите. Ова второто е ужасно за гледање, а не за да се насмееш. Боже господе.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
Не знам дали би ме смеела анимација. Т. Е знам, нема.
Не е све у репликите.
Ова Рик и Морти ми е ретардирано, ваљда исто ќе ми биде и со коњов. Никогаш не ги сфатив луѓето што паѓаат у несвест на цртани филмови ок анимирани.

Очигледно ќе си најдам сам смешна серија.
гледај ја Гинтама
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
BoJack коњот ти е уствари помрачна анимирана верзија на Хенк Муди од Californication, тешко да му легнит и то ептен специфичен вкус имат братот @Джонтра Вохохолта Пробај можда со нешо полабаво ко Community и The Good Place.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Дајте му на човекот нешто слично ко Sons of Anarchy и Peaky Blinders ама комедија :LOL:

@Джонтра Вохохолта The Ranch ја имаш ли гледано, делува ко нешто што тебе би ти се свиѓало, ама ова на слепо зашто јас ја немам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.779
Поени од реакции
33.567
@Zlatikevichius а да организираш еден турнир да одбереме топ# најбоље ситкоми, по примерот на топ 100 серии темата што е? :D
Па нели биравме? :unsure:

Златикевичиус??????
Неам нигде сретнато такво нешто. :cautious:

Прегледај го приврзокот 309492

Еве, ако се снајдеш :D
Злате де напрај убава тема со бројки од серииве, за што ги биравме

Да, немам направено тема кај што ќе ги подредам, а ми беше во план. Ама знаете колку работа е тоа?

BTW, да си се пофалам:
Screenshot_20211009-183052_TV Time.jpg

Maid S01E05 ми беше 5000-тата. Случајно видов!
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Прегледај го приврзокот 309503

Maid S01E05 ми беше 5000-тата. Случајно видов!
Која страна/апликација е оваа? Цело време барам некој тракер за серии ко летербокс ама никако да најдам нешто асолно :cautious:

Изминативе години бев стрикно на серии и баталив филмој скроз па сакам да видам баш колку имам изгледано, изгледав скоро све живо од попознативе, мини серииве ги докторирав, изгледав и доста лабави и поанонимни од типот на High Maintenance и Easy(ѕирнете ги можда ќе ви фатет око ептен се реални и секојдневни) забегав и накај британскиве доста едино слабо стојам со фантазија и акција.

Ќе забораев да ја спомнам Louie фантастична комбинација на драма-комедија ептен сурова и реална, awkward хуморот во серијава е стварно некс левел :cuc:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Која страна/апликација е оваа? Цело време барам некој тракер за серии ко летербокс ама никако да најдам нешто асолно :cautious:

Изминативе години бев стрикно на серии и баталив филмој скроз па сакам да видам баш колку имам изгледано, изгледав скоро све живо од попознативе, мини серииве ги докторирав, изгледав и доста лабави и поанонимни од типот на High Maintenance и Easy(ѕирнете ги можда ќе ви фатет око ептен се реални и секојдневни) забегав и накај британскиве доста едино слабо стојам со фантазија и акција.

Ќе забораев да ја спомнам Louie фантастична комбинација на драма-комедија ептен сурова и реална, awkward хуморот во серијава е стварно некс левел :cuc:
Tvshowtime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom