Општи дискусии за ТВ серии

Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Има ли некоја нова серија каде што дејството се случува за време на ковид-пандемијава т.е. пандемијата да е претставена во серијата?
Грејс анатоми
Автоматски споено мислење:

Ја пуштив оваа Midnight Mass до трета епизода сум и подосадна серија не сум гледала, убаво почна, имав хајп ама некако даун ме падна, ќе ја догледам кога веќе ја започнав оти е кратка мини серија.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.365
Shadow and Bone па и не беше така лоша. Ако немаш познавања само ти треба повеќе време да навлезеш во тој Grisha-verse, ама така е во сите вакви серии. Ќе отворам денес и посебна тема за серијата, зашто има потенцијал за дискусија.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Ја изгледав Nine Perfect Strangers, ми фати a e s t h e t i c - от око и од тој аспект воопшто не разочара, ама приказната, хм. Мое лично мислење е дека приказнава ќе беше многу подобро раскажана и прифатена како fast-paced трилер филм отколку како мини серија од 6ипол саати. Јас за среќа ниту знаев што да очекувам од приказната, ниту па имав некоја претстава, па не се разочарав нешто особено многу. Повеќе очекував од ликовите да ме забавуваат и да се дружиме фино, и така би. Не дека не можеше подобро, ама не се осеќам нешто како да сум си го изгубила времето на серијава. Ако некој бара нешто remote wellness resort да гледа колку да се дружи со Мелиса Мекарти, Никол Кидман и рандом други луѓе океј, ама од аспект на drama/mystery/thriller не доставува некое задоволувачко ниво. Има мистерија, и твистови тука и таму, по некој fantasy/fiction концепт ама недоволно е тоа обработено и развиено во серијава. Ја немам читано книгата не знам како е напишана, ама се надевам од аспект на story telling е светлосни години подобра, зашто инаку yikes.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Има некој гледано Doom Patrol? Денес читнав нешто за ликовите, ми изгледа како ептен истрипана серија. Вреди да се троши време на неа?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Има некој гледано Doom Patrol? Денес читнав нешто за ликовите, ми изгледа како ептен истрипана серија. Вреди да се троши време на неа?
Првата сезона беше доста добра, но не сум гледал понатаму па не знам во кој правец оди.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Кој важат за најдобри од овие procedural investigation серииве?
Гледани ми се Mentalist,Monk,Psych,Hawai Five-0 и по малце некој што ги даваја на тв порано..
Кој ви се нај од овие што ги имате изгледано?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.230
Кој важат за најдобри од овие procedural investigation серииве?
Гледани ми се Mentalist,Monk,Psych,Hawai Five-0 и по малце некој што ги даваја на тв порано..
Кој ви се нај од овие што ги имате изгледано?
Lie to Me.
Ама мислам ја прекинаа оваа.
 
Член од
17 јануари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
15
Има ли некоја нова серија каде што дејството се случува за време на ковид-пандемијава т.е. пандемијата да е претставена во серијата?
Grey's anatomy. Poslednite 2 sezoni e pretstavena pandemijata mnogu dobro i od pogled na doktorite i od pogled na narodot. Ne e nova serija, no vo nea imase za pandemijata isto taka vo serijata the good doctor.
Автоматски споено мислење:

Какво легендарно дуо се Мартин Шорт и Стив Мартин и мене не ми е по кеифн но Селена некако чудно се уклопува со нив.
Selena e glumica od dete. Sovrseno ja igra ulogata koja i e dadena. Na izgled slatka, a vnatre polna so misterija i dobar sarkazam. Serijata e za sreka breath of fresh air, nesto porazlicno i lesno, a sepak interesno za gledanje
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.046
Californication - најзабавната серија некогаш, ултра јаки ликови,женски и дешавки сум ја гледал 4-5 пати, од сиве овие би ти препорачал најпрво ова да ја рокниш


Ќе појде хуморот напред у другите сезони или фино лепо да се поздравиме и никогаш да не се запознаеме со сезона број 2?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950


Ќе појде хуморот напред у другите сезони или фино лепо да се поздравиме и никогаш да не се запознаеме со сезона број 2?
Гледај Friends брате пресмешна серија се газам од смеење молим те брате Friends најдобар однос на хумор и квалитет брате молим те
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Ќе појде хуморот напред у другите сезони или фино лепо да се поздравиме и никогаш да не се запознаеме со сезона број 2?
2-5 сезона имаш далеку појаки ликови и дешавки не се откажви, не е класична комедија серијата јбг има и драма моменти ама е ептен забавна,откачена и кул...
Буквално ќе си прв лик шо не му се допаднала серијава ЈЕБОТЕ
:D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
2-5 сезона имаш далеку појаки ликови и дешавки не се откажви, не е класична комедија серијата јбг има и драма моменти ама е ептен забавна,откачена и кул...
Буквално ќе си прв лик шо не му се допаднала серијава ЈЕБОТЕ
:D
Калифорникејшн се гледа ради цицките, каков црн хумор. :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.046
2-5 сезона имаш далеку појаки ликови и дешавки не се откажви, не е класична комедија серијата јбг има и драма моменти ама е ептен забавна,откачена и кул...
Буквално ќе си прв лик шо не му се допаднала серијава ЈЕБОТЕ
:D
Ни ко драма не ми се свиѓа. :D
Класична комедија барав, ситком, за тепање време. Ме мрзи да глеам ова, не ми е интересно ништо.
Иначе оваа Карен колку личи на млада Мерил Стрип тоа не е нормално. Мислев дека и е ќерка.
И тој кељавиот Чарли ист као пејачот од Disturbed. :D

Комична драма глеам Шејмлес уште сезона ипол до крај.

Буквално ќе си прв лик шо не му се допаднала серијава ЈЕБОТЕ
:D
Ваљда јас сум и првиот што смета дека Its Always Sunny in Philadelphia е претерана со сезоните. Првите 7-8 сезони беа смешни иако све едно исто се дешава. На крај замараа со глупа сатира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom