Општи дискусии за ТВ серии

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
За помалце од 24часа ја изгледав Squid Game ја има на Нетфликс, ги обожавам ова корејциве секоја чест 5/5 од мене

 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
11.png
222.png

Мрш, неписмен ирец. :D :kuracc:

Друго, Деби коа работеше на паркингот на кошулата и пишуваше Blagojevich Parking. :D
Мики се вика Михајло Александар Милкович :pos:

Не ми коментирајте ништо, ќе збориме у темата коа ќе ја завршам, уште малце.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
За помалце од 24часа ја изгледав Squid Game ја има на Нетфликс, ги обожавам ова корејциве секоја чест 5/5 од мене

@џимеј @wot @Zlatikevichius

Го изгледав само пилотот, не знам како ќе продолжи понатаму ама имам потреба да ве тагнам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
@џимеј @wot @Zlatikevichius

Го изгледав само пилотот, не знам како ќе продолжи понатаму ама имам потреба да ве тагнам.
Ја видов јас уште првиот ден кога ја додадоа на Нетфликс, после некој друг имаше пишано дека била закон, ама по „препорака“ на @wot (во наводници, зашто не беше директна препорака, само мислење тука кое ме заинтригира) ја почнав Shadow and Bone. Веројатно после таа ќе ја пуштам и оваа.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Ја видов јас уште првиот ден кога ја додадоа на Нетфликс, после некој друг имаше пишано дека била закон, ама по „препорака“ на @wot (во наводници, зашто не беше директна препорака, само мислење тука кое ме заинтригира) ја почнав Shadow and Bone. Веројатно после таа ќе ја пуштам и оваа.
Четири епизоди до сега, плаче за бинџ серијава, да имав време сите девет ќе ги изгледав.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
За помалце од 24часа ја изгледав Squid Game ја има на Нетфликс, ги обожавам ова корејциве секоја чест 5/5 од мене

Вчера ја изгледав. Ja избинџав за 2 дена и еве и јас потврдувам дека е топ серија. Има тука доста земени елементи од некои други проекти, ама нејсе.

p.s и Kingdom e скроз солидна серија (ја има на нетфликс), станува збор за зомби апокалипса во средовековна Кореја.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Да беше на друг јазик ќе беше 5/5 Squid game, со овој корејскиот само 3.5/5 доби.

И да, се гледаат идеи од други серии (прва асоцијација ми е првата сезона од бразилската 3%), само Корејциве делумно ја измениле и ја направиле малку посурова и покрвава. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Да беше на друг јазик ќе беше 5/5 Squid game, со овој корејскиот само 3.5/5 доби.

И да, се гледаат идеи од други серии (прва асоцијација ми е првата сезона од бразилската 3%), само Корејциве делумно ја измениле и ја направиле малку посурова и покрвава. :D
Повеќе би рекол дека е корејска верзија на Hunger Games отколку на 3%, ама да, тој е концептот, елементи се земени и од Hunger Games, и од Maze Runner, од 3% и сличните дистописки филмови/серии.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Изгледана Squid Game, одлична бинџ серија. Малце си ја расипав самиот себе бидејќи многу рано ги погодив моментите на изненадување, па на крајот немаше што да ме возбуди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom