Општи дискусии за ТВ серии

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Sretnav edna serija kako reklama na jutub, ama go zaboraviv imeto.. Pa sakav da prasam kako se vika, a dejstvieto vo tie 20 sekundi ko sto bese e kako nesto odozdola iznikna prozirno staklo, isece na pola edna krava, avion se udri kako vo nevidliva kupola, pa tuka lugje gledaa deka nesto obvivka prozirna gi zatvorilo, pa kamion se uleta i u toa neidlivata obvivka se zakopa a u isto vreme zakoci kola so vajda glavnite glumci i taka..
Cow cut in half tv show на Google ќе ти ја дае
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
1614027767125.png

Лелелеле Суперначурал на чаша, на телевизија нешто со веројатно 6.7 оценка на ИМДБ, какви бижутерии мајко мила, @Луси опрај се!
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Почнав да ја гледам The deuce на Дејвид Сајмон (The wire).

До пола сум од втора сезона, засега е одлична, не е Жицата, али си држи некој квалитет, со неколку исти актери, тоа е темпото, начинот на раскажување, со малце помрачна атмосфера. (y)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Тие што ја немаат гледано Hannibal, само да знаете дека пропуштате.
Сеа отворив имдб, 2 рејтинг сум и оставил.
Колку што ми текнува само една епизода беше добра, другото катастрофа.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
750
Поени од реакции
1.006
Сеа отворив имдб, 2 рејтинг сум и оставил.
Колку што ми текнува само една епизода беше добра, другото катастрофа.
Ја немаш загледано, затоа така викаш.Само првите 2-3 епизоди се ех, се после тоа е супериорност, уметност и естетика.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Ја изгледав минисеријата "Behind her eyes" Ми излегуваше во трендинг на Нетфликс и ајде реков да ја манам, да не ми е во мисла иако прочитав неколку негативни критики.
Мене ми се бендиса, шо знам, малце има фантазија на крајот ама не е лоша. Има и книга за приказнава.
Психолошки трилер, се работи за астрална проекција.
На кратко, психијатарот ќе започни афера со неговата секретарка, а случајно таа ќе се спријатели со неговата сопруга која има психолошки проблеми.
Двете девојки кои глумат се феноменални во своите улоги, само ради нив вреди да се изгледаат 6 епизоди :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.266
Брееј колку јака драма е The Honourable Woman, класика BBC мини серииште. Доста потценета серија.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916

Kajgana Shop

На врв Bottom