Општи дискусии за ТВ серии

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Бериче алфа мажјаче оплоди ја и мојата жена :love: :love: :love:
и ја ги сакам, особено Комјунити, Гуд Плејс не толку
Информацијава ја спомнав како обичен факт, а ти си ја сфатил како алфа мажјак курч.
Не сум ви ја психијатар, ебаве беља.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
и ја ги сакам, особено Комјунити, Гуд Плејс не толку
Информацијава ја спомнав како обичен факт, а ти си ја сфатил како алфа мажјак курч.
Не сум ви ја психијатар, ебаве беља.
Мала несфатена шега :(
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Ја излгеда некој Space Force?
Првава епизода воопшто не ми фати око, ама ќе и дадам уште една шанса.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ја излгеда некој Space Force?
Првава епизода воопшто не ми фати око, ама ќе и дадам уште една шанса.
Одлична е - ја изгледав цела прва сезона.
Има доста добри сцени и сценариото е супер.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
Ја излгеда некој Space Force?
Првава епизода воопшто не ми фати око, ама ќе и дадам уште една шанса.
2 epizodi i uste se neam nasmeano, nekako retardirana mi e i mi deluva na totalno promasuvanje so ogled na cast-ot i faktot sto povtorno gleame sorabotka na kreatorot na americkata office i stiv karel. Ova ako se zeme vo predvid, prvive 2 epizodi se tezok fail.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
2 epizodi i uste se neam nasmeano, nekako retardirana mi e i mi deluva na totalno promasuvanje so ogled na cast-ot i faktot sto povtorno gleame sorabotka na kreatorot na americkata office i stiv karel. Ova ako se zeme vo predvid, prvive 2 epizodi se tezok fail.
Ја изгледав и вторава епизода.
Едвај.
За пред заспивање да бучи нешто во позадина ќе ја биде.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Space force, каков кастинг.....а какво разочарување...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
2 epizodi i uste se neam nasmeano, nekako retardirana mi e i mi deluva na totalno promasuvanje so ogled na cast-ot i faktot sto povtorno gleame sorabotka na kreatorot na americkata office i stiv karel. Ova ako se zeme vo predvid, prvive 2 epizodi se tezok fail.
И наредните епизоди не се ништо подобри. Целото сценарио изгледа како да го пишувал некој SJW - анти Трамп тинејџер а не креаторот на Office. Можеа по суптилно и по оригинално да го дупчат Трамп а не со финти од типот направил typo Boobs on the moon...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.377
Ја изглеав The killing, целосно, и покрај препораките да ги гледам само првите 2 сезони :D Последната сезона имаше интересен случај, и убаво ја завршиле серијата па не ми е толу криво што ја доглеав.
Сепак серијава се првите две сезони за мене, па за нив ќе искоментирам. Ликовиве се стварно многу добро обработени, ретко у која серија сум се приврзал со нив вака. Од детективски аспект истрагатаа не ми беше битна колку драмата со ликовите.
Едина критика е за градоначалникот, немаше потреба да го сјебат неговиот карактер у задњи 5 минути во серијата. Издржа да не стане корумпиран низ секакви препреки за на крај да смени однесување без никаква причини. Ме подсети на Џејми во ГОТ, го развиваа карактерот 5 сезони за преку ноќ преокрет да му се деси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom