Општи дискусии за ТВ серии

Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Излезе Snowpircer нова серија на ТНТ (боза канал) кај нас ќе се емитува на Нетфликс со недела дена закаснување. Инаку се работи за римејк на истоимениот филм од 2013 на прочуениот корејски режисер. Оваа серија помина низ многу перипетии за што можете да прочитате овде https://www.serijala.com/fantastika/trailer-snowpiercer-televizijska-adaptacija-stize-nakon-skoro-pola-desetljeca/ но очекувам просечна серија што доликува на канал како ТНТ.
 
B

Beginner

Гостин
Покрај сите тие негативни коментари што ги имав прочитано за последните сезони се решив некако да ја почнам Лост. Само што ја изгледав добра серија со добар крај незнам зошто толку хејт за финалето(Секако е подобро од тоа на Гот :P) ама нема везе како што реков скептик бев на почетокот и ми требаше време додека да се навикнам на sci-fiто ама после тоа се разјасниа сите работи. Сега уште останува да победи против Breaking Bad. Иако BB нe ми е гледана ама планирам во иднина од култните серии ќе ми останат со Sopranos за гледање.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Покрај сите тие негативни коментари што ги имав прочитано за последните сезони се решив некако да ја почнам Лост. Само што ја изгледав добра серија со добар крај незнам зошто толку хејт за финалето(Секако е подобро од тоа на Гот :P) ама нема везе како што реков скептик бев на почетокот и ми требаше време додека да се навикнам на sci-fiто ама после тоа се разјасниа сите работи. Сега уште останува да победи против Breaking Bad. Иако BB нe ми е гледана ама планирам во иднина од култните серии ќе ми останат со Sopranos за гледање.
Врати се кога ќе ја изгледаш BB да се демантираш на темава :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Stargirl одлична прва епизода
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Stargirl одлична прва епизода
Џабе, ќе ја спојат понатака со Flash, Arrow, Batwoman, Supergirl и ништо нема да ти е јасно.
Јас се откажав од сите.
Автоматски споено мислење:

Дали ја гледа некој Defending Jacob?
За сега ги изгледав првите 3 епизоди и можам да кажам серијата е топ.
Главна улога е Chris Evans.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Излезе втора сезона од Homecoming
 
H

HoT _iCe

Гостин
Да ве потсету дека ако ве некад памет излже да гледате White Lines на Нетфликс, немојте.
Апсолутна катастрофа од серију, како да гу е пишувала тинејџерка, веома досетљива и интелигентна wanna be факинг артист или сценарист, искрено срам би ме било да напишу овакву серију и да си ставу свое име. Али добро, уз оглед колко е глупава, плитка и ретардирана серија у исто време ти ги отвара очи, би кажаја prophetic, сас какви генерацие раснемо и какви генерацие не следуе, искрено мислу дека добивамо много добру слику и представу за какви родители и општо људи треба да очекуемо да бидемо опкружени, недефинирани, плитки, до 40 године у серију се представља како прифатљиво за они да се дефинириав карактерно, еј 40.
Значи поглупу серију у живот не сам гледаја сас полошо напишани ликови, едини нормалан лик е Боксер и стариат Калафат све оној друго е у едну јаму да фрљиш и трупаш сас гомна. Полош главан лик и карактер одамна не сам видеја од овуј Зое, полоши вредности како карактерни такој и морални представени како нормални у серију, немам видено и искрено ме плаши како све повише овакви серие и карактери се појављав на екран зашто полк, полк се прифаќав како нормални.
Нема ништо нормално у овуј серију, шљам.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.669
Поени од реакции
10.063
Fringe ја изгледав до 7ма епизода амаа... Некако многу видено ми е се во серијата и не ме влече. Ја гледам бидејќи велат дека е најслична на Лост но за сега нема ништо интересно. Прашањето ми е, вреди ли да се гледа? Сепак не е кратка, 100еп.има.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Чим не те привлекува, не си го губи времето...како голем фан да серијата, да, ептен вреди, би рекол интересното почнува крајот на прва сезона и втора сезона па натаму. Ама џабе е ако ликовите/актерите ти се антипатични, или па едноставно не те привлекуваат некои елементи од серијата.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
How to get away with murder. Со сила ја гледам 4та епизода и пробувам да го најдам ДОБРОТО во серијава пошто баѓи ја фалат?!:confused:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
How to get away with murder. Со сила ја гледам 4та епизода и пробувам да го најдам ДОБРОТО во серијава пошто баѓи ја фалат?!:confused:
Откажи се навреме...јас ја терав некоја сезона и ја баталив. Не вреди.
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
668
Поени од реакции
2.297
Само што почнав да ја гледам Malcolm in the middle у сум малку (појќе) разочаран од првата епизода. Ќе ги покажат понатака цицките на мајка му или да ги барам на гугл?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Не знам дали некој ја следи Hollywood, нова серија на Рајан Марфи (AHS, ACS) и Нетфликс? Не дека е нешто посебно - типичен Рајан Марфи стил: неколку главни актери кои како да живеат под стаклено ѕвоно или во свет во кој други суштества не постојат, со многу LGBT rights fight, Black-people rights fight, women rights fight, too much fight... Мене ми е ОК, онака, пријатно освежување во моментов, ми требаше нешто и за да пуштам мозок на пасење.

Ама она по што се издвојува од многуте е прекрасната најавна шпица, каква што одамна не сум видел. Прекрасна метафора! Ѕирнете.

 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Fringe ја изгледав до 7ма епизода амаа... Некако многу видено ми е се во серијата и не ме влече. Ја гледам бидејќи велат дека е најслична на Лост но за сега нема ништо интересно. Прашањето ми е, вреди ли да се гледа? Сепак не е кратка, 100еп.има.
Вреди во секој случај, ама повеќе наликуваше на x-files отколку на Lost, и на пар епизоди од Твајлајт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom