Општи дискусии за ТВ серии

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Me interesira shto otvara od Amazon Prime vo Makedonija.
Tuka koga se pretplativ od 12€ ni vratija 10€ kako refund zatoa shto nemale copyrights vo Malta za mnogu filmovi i ostanav so nekolku filmovi i nekoi serii kako Justified, Two and a Half Men, Sneaky Pete ama bez Vikings ili nekoi popoznati.
Vikings samo edna nokj ni pushtija, pochnav da gledam, utredenta not available in your country. :(
Тапа џонсон нашиот приме исто како нетфликс,ја се претплатив на американскиот приме 12долари е имаш од а до ш избор,треба впн и работи екстра
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Изгледана и последната епизода на The Good Place каков крај мајко мила, дури и пуштив солза две, не можам да поверувам дека кога почнав да ја гледам од пред 4-5 години, од пилотот ќе дојде до овде. Ретко некоја серија да има таков крај како што и прилега, да заврши како заокружена целина, се на свое место, капа долу до креаторот на серијата. Каква серија за тоа како е да се биде човек, можеби рамо до рамо со You're the worst. Се надевам дека ќе земат некое Еми во Септември.
 
  • Љубов
Reactions: wot
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ја препорачувам Chicago Fire. Можеби најдобрата серија што сум ја гледал. Башка тоа има 8 сезони и над 160 епизоди. Втората серија за која ќе ми биди жал што ќе нема уште епизоди кога ќе ја догледам. (y)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
И Wheel of Time изглеа ќе биде добра серија.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
ZeroZeroZero нова серија ја има на ХБО ГО лимитирана од 8 еп. ке идат по 2еп одеднаш секоја недела, одлични првите 2епизоди.
Серијата ве носи длабоко во мрачните тајни на светот на трговијата со кокаин, од неговото производство, до конечната испорака на пазарот. Тоа е патување во еден сложен систем полн со насилство, жестина, но и техничко знаење, вештини и креативност. Од џунглата до облакодерите, од Мексико до Париз, минувајќи преку екваторијална Африка, земјите на Магреб, Калабрија, во свет каде што битисуваат криминалци и бизнисмени, очајни луѓе и милијардери, сите поврзани заедно преку невидливата и волшебна нишка на кокаинот. Во оваа безмилосна војна за влијание, сите, од малиот локален дилер, до кумот на најмоќната криминална организација, мора да се борат и да ги доведат сопствените животи во опасност.

 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
ZeroZeroZero нова серија ја има на ХБО ГО лимитирана од 8 еп. ке идат по 2еп одеднаш секоја недела, одлични првите 2епизоди.
Серијата ве носи длабоко во мрачните тајни на светот на трговијата со кокаин, од неговото производство, до конечната испорака на пазарот. Тоа е патување во еден сложен систем полн со насилство, жестина, но и техничко знаење, вештини и креативност. Од џунглата до облакодерите, од Мексико до Париз, минувајќи преку екваторијална Африка, земјите на Магреб, Калабрија, во свет каде што битисуваат криминалци и бизнисмени, очајни луѓе и милијардери, сите поврзани заедно преку невидливата и волшебна нишка на кокаинот. Во оваа безмилосна војна за влијание, сите, од малиот локален дилер, до кумот на најмоќната криминална организација, мора да се борат и да ги доведат сопствените животи во опасност.

Пред неколку години ја читав книгата, интересни причи и доста добро напишано. Препорака и за Gomorrah, исто ја има на ХБО и е базирана според книгата од истиот автор на Zero Zero Zero.

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Дали некој ја гледал The Stranger на Нетфликс? Изгледав две епизоди, не е лоша, вака знае да завлече и да биде интересна за викендашко гледање, иако мислам дека овие високи стандарди што си ги постави на почеток може да ѝ се треснат од глава кон крајот, ама да видиме... вкупно 8 епизоди се.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Дали некој ја гледал The Stranger на Нетфликс? Изгледав две епизоди, не е лоша, вака знае да завлече и да биде интересна за викендашко гледање, иако мислам дека овие високи стандарди што си ги постави на почеток може да ѝ се треснат од глава кон крајот, ама да видиме... вкупно 8 епизоди се.
како што викаш викендашки, така предходната недела сите еп одеднаш ги изгледав одлична серија
Ragnarok е одлична и 6еп ја има на Нетфликс
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Некој ја гледа српскава Јужни ветар со Милош Биковиќ?

Ми се допадна серијава мене.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
мамката кој ќе чека сега 7еп. (Аутсајдер)
Слаба,спора и досадна епизода,се надевам и би требало последниве три епизоди да бидат поинтересни бидејќи се очекува расплет на серијата.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Слаба,спора и досадна епизода,се надевам и би требало последниве три епизоди да бидат поинтересни бидејќи се очекува расплет на серијата.
Мене па предходните 2 ми беа тапа, оваа далеку е подобра, се на се предобра серија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom