Општи дискусии за ТВ серии

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Вчера ја гледавме првата епизода со мајка ми. Ко заврши ми вика и сегаааааааааа?
Сега и велам утре ќе ја гледаме втора :D
Mислеше дека е филм.
Инаку топ серија.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
@dace@mkd напиши прво за која серија се работи, ама по описот станува збор за Аутсајдер, 3та епизода уште подобра, што не почнат и овие како Нетфликс одеднаш сите епизоди да ги даваат вака чекањето убива.
Да мислев дека е јасно од предходните коментари, но добро е вака неделно што ги даваат епизодите за нас што немаме доволно време за гледање, којзнае колку Нетфликс серии ми останаа недогледани.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
The Morning Show

Интересна и актуелна тема прикажана од одлични актери. Особено ми се допаѓа перформансот на Billy Crudup.

Слична тема но разработена од поинаков агол имаше и The Loudest Voice
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Седам и се думам, why oh why е серијава прекината: Anne with an E. Има некој која гледал или ја гледа па да сподели тага? :place: Имам уште сезона и пол дур ја завршам и не можам да се помирам со фактот дека е прекината. Да проверев пред да ја почнам, немаше да ја почнам, особено зошто е многу добра. Оваа ја прекинаа, битно Riverdale седи. :cenzura: :cautious:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Лудница , само што ја изгледав, најавата за втора епизода ме остави со зејната уста исто нек си ебе матер.. Енгејџ :cool: .
Богами прејака прва епизода ептен квалитетно изработено чистка 10.

Излезе 4та еп од Аутсајдер прејака серија.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Прегледај го приврзокот 231406

Tocno. Zaso ne gi gledate?

Also tip, isklucete 4 ekrana na netflix i staete 2, a za tie pari so ke ostanat pretplatete se na amazon prime video. Za 160tina denari (2ipol evra mislam bese) prvite 6 meseci i te kako vredi.

Mamba out.

Too soon?
Га има ли Arrested Development цела на нетфликс? Искључих претплатата, не можам да проверам...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Имате Windscribe за 2 долари месечно за да го имате америчкиот Netflix, проверено работи.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Имате Windscribe за 2 долари месечно за да го имате америчкиот Netflix, проверено работи.
Плус само за прва регистрација преку аргетински впн зборам за Нетфликс, за 2корисници кошта 250ден месечно.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Da, amazon, netflix i hbo.

Nolifer. :D
Me interesira shto otvara od Amazon Prime vo Makedonija.
Tuka koga se pretplativ od 12€ ni vratija 10€ kako refund zatoa shto nemale copyrights vo Malta za mnogu filmovi i ostanav so nekolku filmovi i nekoi serii kako Justified, Two and a Half Men, Sneaky Pete ama bez Vikings ili nekoi popoznati.
Vikings samo edna nokj ni pushtija, pochnav da gledam, utredenta not available in your country. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom