Општи дискусии за ТВ серии

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Iskoci i novata sezona na YOU i ako se prasuvavte dali moze da bide po-creepy i po-fucked up, da znaete deka moze.


Gleam deka nema ni tema za serijata, me mrzi da otvaram, aj mosh nekoj drug ja glea isto pa ke prokomentirame.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Iskoci i novata sezona na YOU i ako se prasuvavte dali moze da bide po-creepy i po-fucked up, da znaete deka moze.


Gleam deka nema ni tema za serijata, me mrzi da otvaram, aj mosh nekoj drug ja glea isto pa ke prokomentirame.
Пред два дена излезе,зар веќе ја изгледа.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Iskoci i novata sezona na YOU i ako se prasuvavte dali moze da bide po-creepy i po-fucked up, da znaete deka moze.


Gleam deka nema ni tema za serijata, me mrzi da otvaram, aj mosh nekoj drug ja glea isto pa ke prokomentirame.
Не го вртат пак истото? Првата од пола па натаму ме изгуби малце.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Iskoci i novata sezona na YOU i ako se prasuvavte dali moze da bide po-creepy i po-fucked up, da znaete deka moze.


Gleam deka nema ni tema za serijata, me mrzi da otvaram, aj mosh nekoj drug ja glea isto pa ke prokomentirame.
Само што ја изгледав и мора да кажам дека вторава сезона е многу подобра од првата.Првата добро почна но љубоморната посесивност на Џо ја направи серијата не толку интересн за мене.Во вторава сезона гледаме зошто е Џо таков каков што е,зошто има потреба за безусловна љубов,потреба да им помага на безпомошните оштетени луге и неговата битката за неговите морали,дали е тој добар или лош човек.Вторава заврши многу интересно и ке треба да почекаме да видиме како Џо ке се снајде во новата ситуација.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Apple изненадува со серииве, See, Servant i Truth be told феноменални
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Ова е потенцијално ремек дело по книга на Стивен Кинг
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
IMG_20200120_133451.jpg

Аиииии! Бтврцеунијхфњд5нууј!!!

Последното мислење, Yep! прво нешто што ќе го гледам после долго време :gjavol:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Ме нервира овој главниот детектив во серијава, ме потсеќа на оној Крипке од ТВВТ што не знаеше да збори, како да не знае да ги изговара правилно зборовите, би преферирал некој како М.Мекконахи, ама тоа е што е.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Актерот ш'шка кога зборува но добро си ја сработува работата во улогата на детективот кој сеуште тагува по своето изгубено дете кој сака да го реши случајот со бизарното убиство на малиот Франк.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
@dace@mkd напиши прво за која серија се работи, ама по описот станува збор за Аутсајдер, 3та епизода уште подобра, што не почнат и овие како Нетфликс одеднаш сите епизоди да ги даваат вака чекањето убива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom