Општи дискусии за ТВ серии

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Нема добри серии, за да ги гледаш повеќето што моментално одат треба да си лоботомизиран. Глупости тешки. Едвај по некоја колку толку пристојна се наоѓа.
И англиските веќе не се тоа што беа, одиме на австралиски сега.

 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Home for Christmas е доста добра серија и многу кратка 6 епизоди по 30мин, како еден филм од 3 саати е, и е отсликува правата страна на Божиќ, за разлика од идеалистичните Амерички серии.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Инаку што мислите вреди ли да се почне
How to Get Away with Murder?
Не. Тек со нејзе ќе видиш што е вистински кринџ. Како успеа она ѓубре реално да стигне со 6-7 сезони или колку и да ги накрца, ми е една од најголемите животни мистерии. До Виола ли е, до телевизијата ли е, не знам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не. Тек со нејзе ќе видиш што е вистински кринџ. Како успеа она ѓубре реално да стигне со 6-7 сезони или колку и да ги накрца, ми е една од најголемите животни мистерии. До Виола ли е, до телевизијата ли е, не знам.
Дека е кринџ се согласувам ама серијата вреди да се гледа само поради Виола Дејвис.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Тоа Мардралониан вреди ли да се глеа?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
се надевам дека играта е подобро оти ова the wither серијата е тежок блуткавеж
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Leleeeeeee skapav 3 saati bez da trepnam gledajki go dokumentarecot "Don't fuck with cats"

:uzi:mind
Значително интересна Don't Fuck with Cats, браво. Првото видео го знаев ама не ја пратев приказната и не знае ништо од ова што се дешавало... ццц.
Имаше 5-6 моменти кога се обидува серијата да биде сензационално срцепарателно драматична ама ќе и простиме.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Значително интересна Don't Fuck with Cats, браво. Првото видео го знаев ама не ја пратев приказната и не знае ништо од ова што се дешавало... ццц.
Имаше 5-6 моменти кога се обидува серијата да биде сензационално срцепарателно драматична ама ќе и простиме.
Tretata epizoda bukvalno mi go svrte pametot.

Tochno e deka imaa nekolku obidi za srceparatelnost, shto duri i naslovot toa go kazhuva iako e sprotivnost od celata tematika.
Ali go gledam toa na nachin da se targetira pogolema grupa na lugje, zatoa shto i bez, aj da recheme glavnite likovi, mozhele da ja napravat mini dokuserijava.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај бе преку кур со спојлери, ти го избришав постот. Страшна работа што луѓе има
 

Viollet

М
Член од
9 декември 2019
Мислења
267
Поени од реакции
1.750
Ај бе преку кур со спојлери, ти го избришав постот. Страшна работа што луѓе има
Се извинувам, затоа и го ставив во спојлер за оние кои не ја гледале, мислев дека дискусијата е за документарецот, ќе пазам друг пат што коментирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom