Општи дискусии за ТВ серии

Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Треба да го сакаш тој начин на преповедање на приказната и стварно е уникатен во тој поглед. Секако не е нешто нз за Еми или Глобус, ама се доста забавни за гледање. Добар потез на Нетфликс што го земаа за 5 години.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Godfather of Harlem приквел нa Америкaнски Гaнгстер сo Дензел,вечер ке имa првa епизoдa сo нетрпение чекaм дa пoчне требa дa биде дoбрa.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Одлична новата драма на Нетфликс на оној Антменот. Супер е и што е кратка 8 епизоди по 20 мин.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Многу ми е жал што се мења поставата, кастингот беше прејак.
Неизбежно е тоа, ама сепак новите имиња се супер и докажани: Olivia Colman (доби Оскар лани мислам, ја знам од Broadchurch), Tobias Menzies (Edmure во ГоТ), Helena Bonham Carter (Хари Потер и милион други филмови), Gillian Anderson (X-Files), Charles Dance (Tywin Lannister во ГоТ)...појака постава здравје.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Неизбежно е тоа, ама сепак новите имиња се супер и докажани: Olivia Colman (доби Оскар лани мислам, ја знам од Broadchurch), Tobias Menzies (Edmure во ГоТ), Helena Bonham Carter (Хари Потер и милион други филмови), Gillian Anderson (X-Files), Charles Dance (Tywin Lannister во ГоТ)...појака постава здравје.
Разбирливо, 70 години треба да ги опфати серијава, само што како да се разви некоја хемија помеѓу актерите последната сезона :))))
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Јас ја гледав британската. Ок е, сепак малку монотона.
 
B

Beginner

Гостин
Од овие 20 серии 3 ми се гледани GOT, Big Little Lies и The Wire. Е сега од овие останатите 17 се мислам која да ја одберам изборот ми е помеѓу Westworld/Boardwalk Empire/Six Feet Under/Curb Your Enthusiasm/The Sopranos/The Leftovers?
Boardwalk Empire изгледа слична како Peaky Blinders.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Од овие 20 серии 3 ми се гледани GOT, Big Little Lies и The Wire. Е сега од овие останатите 17 се мислам која да ја одберам изборот ми е помеѓу Westworld/Boardwalk Empire/Six Feet Under/Curb Your Enthusiasm/The Sopranos/The Leftovers?
Boardwalk Empire изгледа слична како Peaky Blinders.
Six Feet Under!!!

Инаку, листава нема врска: геј тралалајката Looking на 14 место, а Westworld 19. Пфффф...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Од овие 20 серии 3 ми се гледани GOT, Big Little Lies и The Wire. Е сега од овие останатите 17 се мислам која да ја одберам изборот ми е помеѓу Westworld/Boardwalk Empire/Six Feet Under/Curb Your Enthusiasm/The Sopranos/The Leftovers?
Boardwalk Empire изгледа слична како Peaky Blinders.
Сопранови. После Six feet under. Првава е мадафака, вторава можи да те набија со негативна енергија, али е задолжително четиво за животот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom