Општи дискусии за ТВ серии

Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
The man in the high castle ја гледа некој? Изгледав 8 епизоди од првата сезона и одлично делува.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817

Првава минута само гледајте ја :D Не мора ништо фазла.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Пипл јас ја почнав Containment не е лошо ко за почеток ама на попокорн ја глеам и имаат ставено за прва сезона..а колку има инаку? или таа е само? :D
патем нешо друго ако имате да кажете за серијава повелајте
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Пипл јас ја почнав Containment не е лошо ко за почеток ама на попокорн ја глеам и имаат ставено за прва сезона..а колку има инаку? или таа е само? :D
патем нешо друго ако имате да кажете за серијава повелајте
Само таа една сезона и е, откажана е инаку. Од Џули Плек била креирана, може е подобро вака. :D

Дали некој ги има изгледано двете епизоди што излегоа вчера од Emerald city? Или да планира да ја гледа? По трејлер не ми изгледа ептен лошо, па не знам дали да ја почнувам.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Некој линк за ЕМИ наградиве?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Многу јака пилот епизодата на Taboo, нека отвара некој тема. Музика, глума, приказна, има се што е потребно за top tier серија.

10/10
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665

Police Squad! in color е една од оние прерано упокоени серии (само 6 епизоди), веројатно абортирана оти на рајата Династија и Далас ѝ биле многу поинтересни. Кој е по идиотскиот хумор на Лесли Нилсен нема да зажали. Неколку години подоцна од серијава произлегол Naked Gun, со нешто подизменета екипа, ама суштината е непроменета.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Ова може да биде одлично. Приказната во првата книга е супер возбудлива а писателот е J. K. Rowling
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Gleda nekoj The Missing?
Vtorava sezona mozebi podobra i od prvata, a bez nikakva pompa i marketing, na mesec dena pred prikazuvanje nemase nikakvo info, strasna serija.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
996
Поени од реакции
1.763
Gleda nekoj The Missing?
Vtorava sezona mozebi podobra i od prvata, a bez nikakva pompa i marketing, na mesec dena pred prikazuvanje nemase nikakvo info, strasna serija.
Јас ги изгледав двете сезони и уште не знам која е подобра, може втората за нијанса... Ма да може и затоа што првата ко недовршена ми остана. Немаше краен епилог со детето што стана.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Gleda nekoj The Missing?
Vtorava sezona mozebi podobra i od prvata, a bez nikakva pompa i marketing, na mesec dena pred prikazuvanje nemase nikakvo info, strasna serija.
Јас ги изгледав двете сезони и уште не знам која е подобра, може втората за нијанса... Ма да може и затоа што првата ко недовршена ми остана. Немаше краен епилог со детето што стана.
Одлична серија, исто и јас 2 сезона далеку подобра од првата.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јас да ја пофалам бразилската 3% на Нетфликс. Би ја препорачала на љубителите на Hunger Games, Persons Unknown, тој некој жанр е.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom