Општи дискусии за ТВ серии

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ја чатам на форум, а жена ми ми чита нешто (демек смешно), ја се смеам Pluh што напишал погоре, и се надоврзувам на нешто што кажала, а појма немам што ми збори. Плух, фала брат!
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
^ Ако не не тролаш, џабе си гледал, не си сфатил!
Пошто само луѓе што се доктори на наука ја сфаќаат Луи. И самиот Луи уствари има iq 365.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Како идат по ред сезониве Спартакус?
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Мала помош ако може. Неможам да се сетам на името на една серија. Се работеше за екипа на измамници кој вршеа кражби, превари и слично. Главниот лик во серијата работеше во осигурителна компанија, подоцна заради проблеми со здравственото осигурување кое беше оспорено од фирмата детето му умре и он отиде од другата страна на законот, основа екипа и сл. Ми текнува уште на два лика од серијата. Плава девојка наречена Паркер која што беше како master theif во екипата и Макс, кој што беше rough force во екипата.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Мала помош ако може. Неможам да се сетам на името на една серија. Се работеше за екипа на измамници кој вршеа кражби, превари и слично. Главниот лик во серијата работеше во осигурителна компанија, подоцна заради проблеми со здравственото осигурување кое беше оспорено од фирмата детето му умре и он отиде од другата страна на законот, основа екипа и сл. Ми текнува уште на два лика од серијата. Плава девојка наречена Паркер која што беше како master theif во екипата и Макс, кој што беше rough force во екипата.
http://www.imdb.com/title/tt1103987/ ;)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Мала помош ако може. Неможам да се сетам на името на една серија. Се работеше за екипа на измамници кој вршеа кражби, превари и слично. Главниот лик во серијата работеше во осигурителна компанија, подоцна заради проблеми со здравственото осигурување кое беше оспорено од фирмата детето му умре и он отиде од другата страна на законот, основа екипа и сл. Ми текнува уште на два лика од серијата. Плава девојка наречена Паркер која што беше како master theif во екипата и Макс, кој што беше rough force во екипата.
bolje glej hustle
 
A

andrea85

Гостин
Moze li zbor dva za pocetokot na Private Practice/ Jas iam gledano nekolku epizodi no ne mozam da povrzam,,,scenarioto nekako se nadovrzuva so Grey's Anatomy?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Одлична статија (y)

http://centrala.mk/vest/712/kazi-be-nekoja-dobra-serija

Него... да ја гледам Firefly летово, што велите? Не сум баш фан на научни фантастики, ама поради тоа што е најнепрежалената укината серија ever сакам да ја ѕирнам :D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Поздрав до тебе..

Луи е легенда, генијалец.
Сите за своите омилени серии викаат дека се генијални, така да твоето мислење апсолутно не може да ме убеди во нешто.
И пошто знам дека сакаш секогаш твојот збор да е последен, би те замолила да не ми реплицираш. Фала. Поздрав и до тебе.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Сите за своите омилени серии викаат дека се генијални, така да твоето мислење апсолутно не може да ме убеди во нешто.
И пошто знам дека сакаш секогаш твојот збор да е последен, би те замолила да не ми реплицираш. Фала. Поздрав и до тебе.
Јас не зборам за серијата, јас зборам за ироничната изјава за неговата интелегенција, човек кој прави такви споредби и доловува толку добро ситуации од реалноста, неможе да не биде генијалец, и да не е првпат да го направи тоа.

И незнам зошто толку лично си го ставила постот, повеќе шала беше :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Ако некој не ја бендиса серија „искусните филмомани“ на форумов шо ја фаворизираат си наебал, одма те прават од гомно подолу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom