Општи дискусии за ТВ серии

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
(y)
I got bored of it.

Инаку...прати некој American Horror Story? Неможев да спијам вчера, ама...it was worth it.
Јас ја пратам. Ама немав поим дека изглегле две епизоди од неа досега. Инаку има и тема за серијава. Можеш да си пишеш како ти се допаѓа стартот и таму.:)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јас 666 продолжувам да ја гледам, ми се допаѓа.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Јас 666 продолжувам да ја гледам, ми се допаѓа.
Мене некак многу спора ми е... не знам, можи ќе продолжам да гледам. За Terry O'Quinn, не нешто друго.
Добра приказна имаат, ама многу споро се одвиваат настаните. Во секоја епизода има некое sub-plot шо трае скоро цела епизода, а главната приказна е само 5 минути.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Да ја бришам од листа за гледање значи....супер!
Ако ме прашуваш мене - да. Не само што не е интересна, ниту пак страшна, туку и не гледам иднина. Или ќе ја преќинат предвреме, или ќе ја развлечат скроз. Џон Лок заслужува подобро!

Плус, секако се жалеше дека имаш премногу серии во watchlist. Еве ти една помалку :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Сега ми излезе на фејсбук кој има роденден на овој датум.
Љубовта на нашите животи :love::love::love: (гледам пола форум ја има во пријатели :D)



Oh hai Emilia. :love::love::love: Само да смислам што да и пишам на wall.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Никој од стариве филмомани не гледа Boss? резил...
 
G

grande-juve

Гостин
So Riki taa e? Nemam veke net, kolku iskocija, gledam nesto 3. Da gi staam da se punat, utre da gi gleam. #firstworldproblems #vothirdworldcontry
Во ноември треба да искочат две епизоди од по саат време и плус една крисмс спешл, толку ќе биде третата сезона, иначе биле и кај нас :)


 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
the a team беа добри порано мислам од секогаш сум ги гледал со тоа комбето кога ќе упаднеа па акција колку сакаш сега и филмче направија 2010 искочи мислам...а во последно време незнам што ми бидна почнав да ги гледам овие two and a half man баш се топ според мене секој ден нови причи све они тројца ау
Ааа која серија! Ја гледав оваа обавезно, мислам на МТМ ја даваа мал кога бев! Филмот не ми се свиѓа воопшто. Иначе ретко гледам серии, но сега се нафатив на Big Bang Theory, ми се засвиѓа на МТВ кога ја дадоа, не ѝ дадов шанса претходно, па сега до 5та сезона сум :)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Во ноември треба да искочат две епизоди од по саат време и плус една крисмс спешл, толку ќе биде третата сезона, иначе биле и кај нас :)


Не заебавај. Карл бил во Македонија?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom