Општи дискусии за ТВ серии

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ја гледа некој Борџии?
Јас некаде 4 епизода сум па се мисам дали ќе е добра понатака со истиот интензитет или ќе ја зезнат?
Се согласувам со Баратеон дека е одлична понатаму. Досега ги изгледав сите епизоди, интересна прича и тема.
 
C

Castiel

Гостин
дечки да не знае некој кај можам да ги најдам 1, 2 и 7 сезона од Dream Team....порано ја даваа на мтв....ги најдов другите сезони али овие никако неможам да ги најдам...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
дечки да не знае некој кај можам да ги најдам 1, 2 и 7 сезона од Dream Team....порано ја даваа на мтв....ги најдов другите сезони али овие никако неможам да ги најдам...
Прва ја нема никаде, знам и јас сакав да ги гледам. За другиве две сезони не знам, ама од првава торент да најдеш ти е научна фантастика.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Под Прикритие... ем бугарски ќе си научиш, ем серијата е лудница :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Стара е оваа Band Of Brothers ама јас сега дознав за неа, се чини дека е уште едно ремек дело од HBO. Ке ја изгледам во наредните денови па ќе пишам мое мислење. Од тие што ја гледале би сакал да прочитам некој коментар !
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Rectify некој да не ја ѕирна?
Од продуцентите на нашата омилена Breaking Bad.
Делува лудо и јако, здравје после колоквиум почнувам! Баш ме интересира ако има уште некој гледач да сподели коментар.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Rectify некој да не ја ѕирна?
Од продуцентите на нашата омилена Breaking Bad.
Делува лудо и јако, здравје после колоквиум почнувам! Баш ме интересира ако има уште некој гледач да сподели коментар.
Јас ја гледав, интересна серија.
 
H

HoT IcE

Гостин
Кој ќе погоди песнава од која серија е, добива лајк! Иначе да, почнав да ја гледам и ми е топ онака, за тепање време а да ми биде интересно :)
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Почнав да ја гледам Cheers.Веќе ја завршив првата сезона и ептен ми е јака серија со одличен хумор и супер интересни ликови.Сигурен сум дека скоро сите ја имате гледано на телевизија пошто ја имаа давано на алфа мислам пред некое време а и стара е така да...
Побарав тема за серијава, и гледам дека нема па реков тука споделам.
И да Норм е ѕверот :pos:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ете после неколку денови успеав да ги завршам сите 10 епизоди.

Веројатно малку од луѓето на форумот ја гледале, но и тие како јас не се биле свесни што пропушаат Band of Brothers е ремек дело на филмската уметност. Одлични глумци, инспиративна приказна, маестрална продукција. Сум гледал десетици филмови и документарни на теми поврзани со Втора Светска војна ама ова е врв. Можам да напишам пост од 1000 зборови ама нема да го направам тоа. Ако успеам уште некој да го заинтересирам да ја гледа серијата (барем 1 ќе биде доволно).

Штета што е 10 максималната оцена што може да се додели на IMDB, оваа мини серија сигурно заслужува повеќе !
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Форумски шерифи, реагирајте малце for this sub-forum sake. Нека не го трујат со теми за турски серии.
Фала, чао, пријатно :D
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Anon

Имам некое чудно чуство (задоволство?) кога го тагнувам анон, посебно кога муабетот е глупи турски серии. Што е со мене?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Како да расипеш супер пост со клип од Coupling?
Го спомнуваш плах.

Ај барем ваљда ќе седне сеа детево да ја изгледа серијата откако анон му ја пикна у пост.

Џеф :love:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ете после неколку денови успеав да ги завршам сите 10 епизоди.

Веројатно малку од луѓето на форумот ја гледале, но и тие како јас не се биле свесни што пропушаат Band of Brothers е ремек дело на филмската уметност. Одлични глумци, инспиративна приказна, маестрална продукција. Сум гледал десетици филмови и документарни на теми поврзани со Втора Светска војна ама ова е врв. Можам да напишам пост од 1000 зборови ама нема да го направам тоа. Ако успеам уште некој да го заинтересирам да ја гледа серијата (барем 1 ќе биде доволно).

Штета што е 10 максималната оцена што може да се додели на IMDB, оваа мини серија сигурно заслужува повеќе !
dobredojde
 

Kajgana Shop

На врв Bottom