Општи дискусии за ТВ серии

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.903
Поени од реакции
17.199
Ако некој не ја бендиса серија „искусните филмомани“ на форумов шо ја фаворизираат си наебал, одма те прават од гомно подолу.
Многу лично ги сфаќате постовите, повеќе е зезање :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
еее, ја кога хејтав вака... времиња :D
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Фала на одговорот Мр. Дени. Да ја спуштам 5та сезона да ја догледам.
Kocka ја изгледав Hustle, одлична серија и секако подобра од оваа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.165
Поени од реакции
22.244
Луи не е генијалец.
Луи е еден од најдобрите комичари што некогаш постоеле на планетава. Тоа за мене е така пошо многу се соживувам со неговите приказни/шеги, знам дека е многу сериозен и голем дел навистина му се случки од реалноста. И сетоа тоа ни го прикажува на одличен начин. Реален е, самокритичен и збори за работи за кои поголем дел од комичарите не сакаат да зборат.

За серијата прочитав еден коментар на 4chan и сосема се согласувам со тоа. Има шит моменти ама ако ги тргнеш настрана има и многу јаки а навидум обични моменти кои ќе те насмеат до солзи.

Не замарајте, позз кисс4е.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.618
Поени од реакции
407
Ја гледа некој Борџии?
Јас некаде 4 епизода сум па се мисам дали ќе е добра понатака со истиот интензитет или ќе ја зезнат?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Ја гледа некој Борџии?
Јас некаде 4 епизода сум па се мисам дали ќе е добра понатака со истиот интензитет или ќе ја зезнат?
Станува се подобра и подобра. Продолжи да ја гледаш. Финалето на првата сезона е едно од најдобрите што го имам гледано во последно време, а втората сезона е уште подобра од првата.

Третата уште немам почнато да ја гледам, немам доволно време, ама слушам дека и таа е супер.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.266
Поени од реакции
3.481
Јас не зборам за серијата, јас зборам за ироничната изјава за неговата интелегенција, човек кој прави такви споредби и доловува толку добро ситуации од реалноста, неможе да не биде генијалец, и да не е првпат да го направи тоа.

И незнам зошто толку лично си го ставила постот, повеќе шала беше :D
:)

Ова ми е исто ко јас за Чарли, Ди, Мек и Денис да викам дека се генијалци.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.165
Поени од реакции
22.244
кога ќе стигнеш до епизодата кога браќава со бањарки ќе ги киднапираат, потсети ме која епизода беше точно

тоа никогаш нема да го заборавам кога чарли ќе го убеди мек да ја бара мапата со скриените пари :DDDDDDDD

s3e4 си ја симнав си го видов делот си загинав пак
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.266
Поени од реакции
3.481
кога ќе стигнеш до епизодата кога браќава со бањарки ќе ги киднапираат, потсети ме која епизода беше точно

тоа никогаш нема да го заборавам кога чарли ќе го убеди мек да ја бара мапата со скриените пари :DDDDDDDD

s3e4 си ја симнав си го видов делот си загинав пак
Баш денес ја гледав неа. Една од моите омилени епизоди. Ау ау не знам која сцена попрво да ја одвојам. Чарли кога ќе ја удира шлаканици Ди и на крај ќе ја залапа и пак ќе и удри шамар. Денис со таа сестрата МекПојл, не знам дали ми се гади од сцената или ми се смее. Ди и Стокхолм синдром моментот. И секако почетокот, кога овие тројцава ќе и викаат на Ди да замине со киднапериве, а киднапериве никој не спомна дека ја бараат Ди уствари.
 
На врв Bottom