Општи дискусии за ТВ серии

A

Auditore

Гостин
Да ве прашам вас, заврши ли серијата Burn Notice на FoxCrime?
Денес почнува прва епизода од некоја друга серија, а проч'чкав низ програмата во следните денови нема да има во тој термин Burn Notice, изгледа завршила :(
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
Ми се смачија сериииве, посебно турскиве поплавија со овие.Што се толку интересни па што сител ги откупија.По програмиве само гледам туркси серии.Затоа си останав со една серија на HRT-мексиканска и ништо повише не гледам:)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.660
Поени од реакции
13.159
Деца, некое инфо за The Wire ?
Превери тука, веројатно ќе те испровоцира да ја гледаш ’серијата над сериите’, како што многу критичари ја нарекуваат.
--- надополнето: Sep 21, 2011 2:51 AM ---
Некој да ја изгледал Camelot првава сезона?
Изгледав неколку епизоди и престанав. Криво ми е што и толку гледав. Starz сакаше да направи нешто слично како Спартакус, но не им успеа. Не е се само во цицки, гузици и секс, треба и повеќе за да се има солидна сериа. Уште кога ќе го видиш Артур ти е јасно каква ќе биде серијата. Мислам дека ја откажаа и нема да има втора сезона.

’Слични’ серии кои би ти било подобро да ги гледаш се: Game of Thrones, Borgias, The Tudors...
--- надополнето: Sep 21, 2011 2:57 AM ---
Нова серија што ја очекувам со нетрпение е Terra Nova (26 sept), исто така и Alcatraz. Серииве според мене ќе бидат огромен хит. Од другиве некои што гледам и сум гледал и доста се добри:
Terra Nova кој маркетинг доби, веќе сто години се најавува и се одложува. И јас чекам да видам што ќе биде, но гледам критиките за пилотот не се многу добри. Сега вакви серии не се оценуваат според пилот битно е како ќе се развива дејството понатаму. Баш ме интересира дали ќе биде најголемото разочарување, како што некои најавуваат...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Превери тука, веројатно ќе те испровоцира да ја гледаш ’серијата над сериите’, како што многу критичари ја нарекуваат.
--- надополнето: Sep 21, 2011 2:51 AM ---

Изгледав неколку епизоди и престанав. Криво ми е што и толку гледав. Starz сакаше да направи нешто слично како Спартакус, но не им успеа. Не е се само во цицки, гузици и секс, треба и повеќе за да се има солидна сериа. Уште кога ќе го видиш Артур ти е јасно каква ќе биде серијата. Мислам дека ја откажаа и нема да има втора сезона.

’Слични’ серии кои би ти било подобро да ги гледаш се: Game of Thrones, Borgias, The Tudors...
--- надополнето: Sep 21, 2011 2:57 AM ---

Terra Nova кој маркетинг доби, веќе сто години се најавува и се одложува. И јас чекам да видам што ќе биде, но гледам критиките за пилотот не се многу добри. Сега вакви серии не се оценуваат според пилот битно е како ќе се развива дејството понатаму. Баш ме интересира дали ќе биде најголемото разочарување, како што некои најавуваат...
Ќе видиме што ќе биде, најавуваат 26 септемви па сега ќе видиме дали ќе излезе. Ја чекам и јас со нетрпение да видам што ќе се дешава.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Баш сега ја изгледав првата епизода од Carnivàle (оти видов некои постови со позитивни коментари, мислам дека беа на Wot и Psyside, а тоа не е занемарување). Изгледа џуџињава се во мода денес. А ова е едно многу познато џуџе :). Има серијата и други влијанија од Линч, некако ми е бизарна, таинствена, а башка тоа циркусот со фрикови некако ми личи на некои сцени од Човекот слон. Ќе се гледа ова, нема што. И да, Кленси Браун, еден од моите омилени негативци - заебан лик во Шошенк, Pet sematary 2, Highlander, и несамо таму.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Ми се смачија сериииве, посебно турскиве поплавија со овие.Што се толку интересни па што сител ги откупија.По програмиве само гледам туркси серии.Затоа си останав со една серија на HRT-мексиканска и ништо повише не гледам:)
Па најефтини се:LOL:

Sex and the City ја даваат на fox life?
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
канганџии и кајганџивки

ако можи некој да ми кажи кои сезони беа од ЦСИ Мајами,Њу Јорк и Лас Вегас кои ги пренесуваше оваа година А1?

едит
и за 24 кажете

фала
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
канганџии и кајганџивки

ако можи некој да ми кажи кои сезони беа од ЦСИ Мајами,Њу Јорк и Лас Вегас кои ги пренесуваше оваа година А1?

едит
и за 24 кажете

фала
24 - 6 сезона
CSI Las Vegas мислам 10
Miami - 6 сезона
NY - мислам 5, ама не сум сигурен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom