Општи дискусии за ТВ серии

Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
22.189
После исто изгледав една епизода од Squid Game, разлика - Бог и шеширџија.
Ако ти фаќа око Squid Game, ѕирни ја и Alice in Borderland, мислам дека ќе ти се свиѓа. Можеш и 3%. Двете се на Нетфликс.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.954
Поени од реакции
58.775
Ако ти фаќа око Squid Game, ѕирни ја и Alice in Borderland, мислам дека ќе ти се свиѓа. Можеш и 3%. Двете се на Нетфликс.
Чекај малце, прво да завршам со Скуид.
Вчера пред спиење, си реков ај ќе изгледам една, да видам и до три и пол останав и три изглеав. Али одма после првата се гледа огромна разлика, помеѓу двеве (Хелбаунд и Скуид).

А тоа да, дур го имам Нетфликсов ќе ја ѕирнам и таа. Само да појаснам, дека темата ми е небитна. Далеку повеќе ме привлекува темата на Хелбаунд, а темата на Скуид ме одвраќа. Но, што кога одма се гледа дека е губење време, тоа Хелбаунд (можам и пошироко да објаснам).
 
Последно уредено:

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
588
Поени од реакции
2.179
Black Mirror
Narcos
Fargo
Fringe
The Night Of

Да искажам благодарност за препораката на The night of!

Ау каква маестрална мини серија, каква глума и камера. Какви дијалози, совршенство! А и како нема да биде кога еден од креаторите е и креаторот на The Wire, можда најдобрата криминалистичка серија. Се изненадив од глумата, немаше актер шо не е на место. Адвокатот е цар! Не очекував ни да видам некои познати фаци во серијата но кога ги видов "Its Omaaaar" и Боди ме удри некој флешбек..
Се на се 10/10, кој ја обожава The Wire со сигурност ке му врати некои спомени.
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.926
Поени од реакции
32.218
Да искажам благодарност за препораката на The night of!

Ау каква маестрална мини серија, каква глума и камера. Какви дијалози, совршенство! А и како нема да биде кога еден од креаторите е и креаторот на The Wire, можда најдобрата криминалистичка серија. Се изненадив од глумата, немаше актер шо не е на место. Адвокатот е цар! Не очекував ни да видам некои познати фаци во серијата но кога ги видов "Its Omaaaar" и Боди ме удри некој флешбек..
Се на се 10/10, кој ја обожава The Wire со сигурност ке му врати некои спомени.
Ќе искоментираш за мрсните нозе на Тортуро или самите да го напраиме тоа? :D
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
588
Поени од реакции
2.179
Ќе искоментираш за мрсните нозе на Тортуро или самите да го напраиме тоа? :D

Додека глеав една епизода јадев киви. Пошто од киселото ме чеше главата заедно со Стоун синхронизирано се чешавме, ја по глава он по нозе..:D:D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.449
Поени од реакции
14.703
Се на се 10/10, кој ја обожава The Wire со сигурност ке му врати некои спомени.
Сега ќе мора да се стави на листа, иако сакам вакви серии и ми се баш погоден жанр, ја одбегнував оваа зашто некако главниот лик ми е малце meh за гледање.
Омар и Боди пак ли се криминалци? :D
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
588
Поени од реакции
2.179
Е со тој глас и акцент Боди каков сакаш да е хаха..
Главниот лик ја има една од најдобрите трансофрмации.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.877
Поени од реакции
8.826
Не успеав да најдам тема на форумов за Гомора. Страшно добра серија беше. Се мислам дека беше завршена, ама штотуку ми стигна нотификација дека утре излегува 5та сезона.
Најде торенти за првите две епизоди?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.856
Поени од реакции
28.736
оваа Yellowstone ја гледа некој глеам голема оцена на имдб вреди не вреди ова она ?
Јaс ја гледам. Те е малку драма, те е пуцачина, те е теленовела. Почна добро првите две сезони, третата беше максимално засрана со протнување на социјални прашања, сега четвртата е пак солидна.
Ако приказната , глумата и другите вообичаени фактори за проценка на квалитет не се како што треба, ондак само за пејсажите и мотивите вреди да се гледа. И за Кевин Костнер такоџе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom