Општи дискусии за ТВ серии

Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.105
Поени од реакции
21.547
После исто изгледав една епизода од Squid Game, разлика - Бог и шеширџија.
Ако ти фаќа око Squid Game, ѕирни ја и Alice in Borderland, мислам дека ќе ти се свиѓа. Можеш и 3%. Двете се на Нетфликс.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.696
Поени од реакции
58.192
Ако ти фаќа око Squid Game, ѕирни ја и Alice in Borderland, мислам дека ќе ти се свиѓа. Можеш и 3%. Двете се на Нетфликс.
Чекај малце, прво да завршам со Скуид.
Вчера пред спиење, си реков ај ќе изгледам една, да видам и до три и пол останав и три изглеав. Али одма после првата се гледа огромна разлика, помеѓу двеве (Хелбаунд и Скуид).

А тоа да, дур го имам Нетфликсов ќе ја ѕирнам и таа. Само да појаснам, дека темата ми е небитна. Далеку повеќе ме привлекува темата на Хелбаунд, а темата на Скуид ме одвраќа. Но, што кога одма се гледа дека е губење време, тоа Хелбаунд (можам и пошироко да објаснам).
 
Последно уредено:

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
478
Поени од реакции
1.401
Black Mirror
Narcos
Fargo
Fringe
The Night Of

Да искажам благодарност за препораката на The night of!

Ау каква маестрална мини серија, каква глума и камера. Какви дијалози, совршенство! А и како нема да биде кога еден од креаторите е и креаторот на The Wire, можда најдобрата криминалистичка серија. Се изненадив од глумата, немаше актер шо не е на место. Адвокатот е цар! Не очекував ни да видам некои познати фаци во серијата но кога ги видов "Its Omaaaar" и Боди ме удри некој флешбек..
Се на се 10/10, кој ја обожава The Wire со сигурност ке му врати некои спомени.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.555
Поени од реакции
29.795
Да искажам благодарност за препораката на The night of!

Ау каква маестрална мини серија, каква глума и камера. Какви дијалози, совршенство! А и како нема да биде кога еден од креаторите е и креаторот на The Wire, можда најдобрата криминалистичка серија. Се изненадив од глумата, немаше актер шо не е на место. Адвокатот е цар! Не очекував ни да видам некои познати фаци во серијата но кога ги видов "Its Omaaaar" и Боди ме удри некој флешбек..
Се на се 10/10, кој ја обожава The Wire со сигурност ке му врати некои спомени.
Ќе искоментираш за мрсните нозе на Тортуро или самите да го напраиме тоа? :D
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
478
Поени од реакции
1.401
Ќе искоментираш за мрсните нозе на Тортуро или самите да го напраиме тоа? :D

Додека глеав една епизода јадев киви. Пошто од киселото ме чеше главата заедно со Стоун синхронизирано се чешавме, ја по глава он по нозе..:D:D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.353
Поени од реакции
14.264
Се на се 10/10, кој ја обожава The Wire со сигурност ке му врати некои спомени.
Сега ќе мора да се стави на листа, иако сакам вакви серии и ми се баш погоден жанр, ја одбегнував оваа зашто некако главниот лик ми е малце meh за гледање.
Омар и Боди пак ли се криминалци? :D
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
478
Поени од реакции
1.401
Е со тој глас и акцент Боди каков сакаш да е хаха..
Главниот лик ја има една од најдобрите трансофрмации.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.824
Поени од реакции
8.729
Не успеав да најдам тема на форумов за Гомора. Страшно добра серија беше. Се мислам дека беше завршена, ама штотуку ми стигна нотификација дека утре излегува 5та сезона.
Најде торенти за првите две епизоди?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.655
Поени од реакции
27.660
оваа Yellowstone ја гледа некој глеам голема оцена на имдб вреди не вреди ова она ?
Јaс ја гледам. Те е малку драма, те е пуцачина, те е теленовела. Почна добро првите две сезони, третата беше максимално засрана со протнување на социјални прашања, сега четвртата е пак солидна.
Ако приказната , глумата и другите вообичаени фактори за проценка на квалитет не се како што треба, ондак само за пејсажите и мотивите вреди да се гледа. И за Кевин Костнер такоџе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom