Општи дискусии за ТВ серии

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Пошто заврши затоа, инаку е Канадска серија што се емитува на нивната Национална телевизија па ваљда ете сега слушнале за неа, дали ја има на нашиот турски Нетфликс или само на Американскиот?
И лани мислам ја имаа номинирано, али серијата пркна кога почна да се прикажува на нетфликс. Не знам на кој ја има, јас по торенти сум.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Watchmen ме бендисува.
Првата и втората епизода беа климави на моменти, ама после тоа добро се развива.

Немав никакви очекувања, посебно пошто сум еден од ретките што не го сакаат филмот, ама серијава досега е одлична.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Јас ништо не разбрав. :D
Не си гледал внимателно. :D

Јес да не е линеарен текот на дејствата и правеа збрки сцените со Џереми Ајронс и др Менхетн, ама добро е разработена приказната и сè се разјаснува на крајот. Немаш мешање на простори и времиња, паралелни светови и 300 курци, па да правиш семејно дрво кој чиј син и внук бил. Од мене има одличен 9/10.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Najdobrata drama so soliden horor u zadnji godini.
Za nekoj den iskaca vtora sezona i edvaj cekam.

Preporaka za site.
И мене оваа ми се бендиса. Ја догледав пред некој месец. Навистина солиден хорор, онака претпазливо и пополека изграден.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.182
Watchmen ме бендисува.
Првата и втората епизода беа климави на моменти, ама после тоа добро се развива.

Немав никакви очекувања, посебно пошто сум еден од ретките што не го сакаат филмот, ама серијава досега е одлична.
Јас ништо не разбрав. :D
Аааа, морам да се исправам - ја догледав. По четвртата епизода се расплеткуваат нештата. Јака, многу јака!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Претеруваат со CGI-ов. Некогаш ептен ми смета и забележливо е и за нетренирано око.
The.Haunting.of.Hill.House.S01E09.DIRFIX.PROPER.1080p.WEBRip.X264-DEFLATE.mkv_20201011_191236....jpg
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Гледа ли некој Tehran и Patria?
Првата е серија за односите Израел/Иран, со агенти, хакери, протести и слични тракатанци... Израелска продукција мислам дека е, ама и Apple+ ги има откупено правата, ја изгледав цела и не е така лоша серија.

Втората е за случувањата во Баскија и борбата за независност од Шпанија, терористичката организација ЕТА и за тоа како таа борба ги растргнува и најдобрите пријатели. Досега се излезени 4 од 8 епизоди, исто така солидна серија.

Може и да препорачате нешто слично, периодов некако сум за драми, пореални серии. Пробав да ја изгледам последната сезона од La casa de Papel, ама некако ми се створи одбивност со третата сеозна, некако предалеку отидоа со приказната - не дека некогаш беше блиску до реалноста, ама ептен забегаа со кражбите.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Гледа ли некој Tehran и Patria?
Првата е серија за односите Израел/Иран, со агенти, хакери, протести и слични тракатанци... Израелска продукција мислам дека е, ама и Apple+ ги има откупено правата, ја изгледав цела и не е така лоша серија.

Втората е за случувањата во Баскија и борбата за независност од Шпанија, терористичката организација ЕТА и за тоа како таа борба ги растргнува и најдобрите пријатели. Досега се излезени 4 од 8 епизоди, исто така солидна серија.

Може и да препорачате нешто слично, периодов некако сум за драми, пореални серии. Пробав да ја изгледам последната сезона од La casa de Papel, ама некако ми се створи одбивност со третата сеозна, некако предалеку отидоа со приказната - не дека некогаш беше блиску до реалноста, ама ептен забегаа со кражбите.
Fauda, на Нетфликс е ако не грешам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom