Општи дискусии за ТВ серии

Член од
5 јуни 2015
Мислења
682
Поени од реакции
445
Тhe Fall
Sopranos
The Wire
Six Feet Under
Daredevil
The Killing
The Americans (први 2 сезони)
Seinfeld
Deadwood
The Twilight Zone
Frasier
3rd Rock from the Sun

Супер избор, смао Килинг ја немам гледано.

Сајнфелд е супер ситком, за мене една од најдобрите серии за сите времиња.
Недостасува во денешно време таков хумор каков што ги имаше Џери Сајнфлд во серијата.
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
183
Поени од реакции
429
Што по ѓаволите се дешаваше во првата епизода на American Gods? Од една страна, се чудев доста често што гледам, од друга страна ми се допадна. Претерано многу ме заинтересира, буквално едвај чекам втора епизода.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.167
Поени од реакции
8.871
Последниве 2-3 месеци ги репризирав Seinfeld, Frasier и Coupling, дајте нешто друго ситком. :D
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
682
Поени од реакции
445
Последниве 2-3 месеци ги репризирав Seinfeld, Frasier и Coupling, дајте нешто друго ситком. :D

http://www.imdb.com/title/tt0083399/

http://www.imdb.com/title/tt0068098/
Сериите се можеби малку постари, се зависи од човек.
Оваа првата едно време одеше и на Алфа пред 10 години додека имаа пристојна понуда нашите телевизии.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.610
Поени од реакции
8.266
Ви предлагам да ја погледнете епизодата 4 за архитектот Брајке Ингелс од серијалот Abstract на Нетфликс. Го сметаат за најнадежниот млад архитект во светот кој што пронаоѓа нетипични а сепак генијални решенија на проблемите. Фантастично инспиративна приказна!!

Се работи за документарна серија од 8 епизоди со различна тема поврзана со дизајнот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom