Општи дискусии за ТВ серии

¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
До кога ке ве учам бе? Дајте и шанса на чудово: Клик за давање шанса на едно чудо од серија!

На ИоСоно сигурен сум ке и се бендиса серијава, донекаде и на Мац)) исто, њот пошо изиграва ха-це дарк филмаџија, ке се заљуби у серијава ама никогаш јавно нема да признае.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
До кога ке ве учам бе? Дајте и шанса на чудово: Клик за давање шанса на едно чудо од серија!

На ИоСоно сигурен сум ке и се бендиса серијава, донекаде и на Мац)) исто, њот пошо изиграва ха-це дарк филмаџија, ке се заљуби у серијава ама никогаш јавно нема да признае.
хаха :)
Уште не сум стигнал да ја гледам Lost Room или како се викаше, а ја симнав. Се надевам дека нема да ми се допадне.

За сите што не го гледале, Иосоно, поготово за тебе :)

The World's Fastest Indian

Антони Хопкинс во филмов е маестрален, филмот е според виситинска приказна, и е одлично вклопен, авантура-драма како ниедна друга :)

Based on one hell of a true story! :cuc:
Да, гледам дека често го спомнувате филмов а не сум го гледал. Мислам дека имам уште троа од лимитот...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
@IoSono, абе види освен глумата, све ке ти се допадне. Имај на ум, продукција на Sci-Fi каналот е, не е на парамаунт пикчрс или CBS. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас планирав да ја гледам GOT, сега кога видов дека и Иосоно ја гледа, џабе ќе ја почнувам нема да има долг век на траење а? :)
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Ај кога веќе сте ја почнале со серииве , да предложам и јас нешто! Освен ГоТ , која е моментално нешто најквалитетно според мене што се прикажува , In Treatment , уште еден одличен ХБО производ!

http://www.imdb.com/title/tt0835434/

Значи стварно немаат утка од ХБО! Одлична драма во која главната улога ја има Gabriel Byrne!
Досега се прикажани 43 епизоди од прва сезона , 35 од втора сезона и 28 од трета , која е најавена да има 43 епизоди! Најавено е исто така дека од 30 март , серијата ќе се прикажува во малку поинаков формат.

Како и да е , вреди да и се даде шанса на серијава и да се погледне!
Одлична глума
Голем број на карактери и нивниот живот гледани од страна на психолог
Прекрасни дијалози и што ли уште не!

Да не откривам премногу , оние кои се по драмите , харк-кор драми , сигурно ќе им се бендиса серијава!
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.609
Да не ми беше гледано се не кукав :)
Шала, имам по дома стари филмови за гледање, само некогаш ми се гледа нешто ново ама од 20 обиди само еден филм ми го задржува вниманието, и тој е обично тежок просек. Не знам дали јас станав пребирлив или стварно не чинат. Jacobs Ladder го гледав пред некој месец... Од Breaking Bad имам 7-8 епизоди некаде, штом ги ископам ќе почнам да ја гледам. Среќа GOT ми фати око иначе немаше ништо за гледање.

@wot, гледам јас драми серии, само одамна не сум гледал таква. Порано класици гледав, како North & South и Winds of War. Последно што гледав како драма беше Grey's Anatomy, додека вредеше да се гледа...
да го гледаш Поаро ако го немаш гледано. секоја епизода е отприлика саат-саатипол како филм.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
да го гледаш Поаро ако го немаш гледано. секоја епизода е отприлика саат-саатипол како филм.
Tој од 1989 или има некој нов?
Мене ме бендиса новата серија Шерлок во наше време исто се по саат ипол една епизода досега има 3 искочено, ако сакаш такви погледни ја
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Абе... има тема „[thread=58612]Општи дискусии за ТВ серии[/thread]“. Уште важна да ја закачат модераториве.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Последно што гледав како драма беше Grey's Anatomy, додека вредеше да се гледа...
Grey's Anatomy беше супер првата сезона...интересни ликови,... 5 стажисти, нивната макотрпна работа, приватен живот...али од втора сезона натака така забегаа, и стана нереална серијава, секој со секого спиеше, пациентине кој од кој, се поневеројатен случај....

V беше лоша серија, затоа ја укинаа...Се поминуваше преку лошите ефекти и внатрешниот и надворешниот изглед на бродовите, али ликовите беа многу лошо направени, посебно тој копиљот што цмиздреше цело време...Плавушата ме држеше да да ја изгледам до крај прва сезона едвај :icon_lol:

Breakin Bad, интересна серија, али за кого како...ја издржав 2 епизоди..многу нереални ситуации има. Кога гледам некоја серија што не е СФ/хорор/фантазија, очекувам да има некој допир со реалноста.

wot, мислам, ја препорача Californication, добра серија, заразна, добар хумор, колку-толку реална (, барем првата сезона, натака неам гледано), Дејвид Духовни е :zver: у серијава.

Еден предлог од мене, Dead Like Me.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Дур сме кај серии да прашам овде пошо е попрометно. Гледам The Wire имат ненормално голем рејтинг со бајаги гласачи.
Дали пропуштам ремек дело од серија, и да баталам некоја моментално шо пратам за да ги изгледам на брзина?

И овде ќе се цитирам, и така е поприкладна темава. Ве молам за мислење, петти пат се јавувам. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Grey's Anatomy беше супер првата сезона...интересни ликови,... 5 стажисти, нивната макотрпна работа, приватен живот...али од втора сезона натака така забегаа, и стана нереална серијава, секој со секого спиеше, пациентине кој од кој, се поневеројатен случај....

V беше лоша серија, затоа ја укинаа...Се поминуваше преку лошите ефекти и внатрешниот и надворешниот изглед на бродовите, али ликовите беа многу лошо направени, посебно тој копиљот што цмиздреше цело време...Плавушата ме држеше да да ја изгледам до крај прва сезона едвај :icon_lol:

Breakin Bad, интересна серија, али за кого како...ја издржав 2 епизоди..многу нереални ситуации има. Кога гледам некоја серија што не е СФ/хорор/фантазија, очекувам да има некој допир со реалноста.

wot, мислам, ја препорача Californication, добра серија, заразна, добар хумор, колку-толку реална (, барем првата сезона, натака неам гледано), Дејвид Духовни е :zver: у серијава.

Еден предлог од мене, Dead Like Me.
Знам дека V беше лоша серија, онака пополнуваше Sci-Fi празнина... Дијалозите беа како за мали деца, се да се нацртало, а оној кретенот, класика пример за лош избор на глумец, 2 сезони чекав да го убијат и кога го убија заврши серијата :).
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Слабо напнавте со серииве :)

Вреди ли да се гледа Поаро, од тоа што успеав да читнам за филмот изгледа како по мој вкус, а и зашто глеам Дарлинг само него го спомнува кај ќе стигне :icon_lol: (како јас OFAH)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Breakin Bad, интересна серија, али за кого како...ја издржав 2 епизоди..многу нереални ситуации има.
psyside is on his way

излистај ги нереалните ситуации пред да те праша
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
Знам дека V беше лоша серија, онака пополнуваше Sci-Fi празнина...
Почни ја Fringe сега за таа празнина. Нема толку дупки, плус како лост е, ретко одговори. :)
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Почни ја Fringe сега за таа празнина. Нема толку дупки, плус како лост е, ретко одговори. :)
И таа е слаба јас гледав 2-3 епизоди ама не ми фати око и не ја почнав. За една серија ќе жалам вечно FIREFLY кој ја има гледано знае за што зборам и Шелдон Купер жали по серијава :) :). Ако има некој време нека ги погледне епизодите 14 се + филмот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom