Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Како што претпоставував за 200 евра ти нуди Capriolo со челичен рам кој во Србија кошта околу 150 евра и опрема што ја имаат MAX кои се упола цена од овој модел.Еве што ти нудат за 200 евра:
А за тие пари далеку подобра опција ти е моделов доколку има XL рамка:
Фала многу за советите.
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Nekoj da mi ponudi preden menuvach Deore XTR za 3x9-10 nebitno stega nebitno no bitno da e gorno vlechenje, nov ili poloven. Blagodaram
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 216249
Каде можам да најдам конвертор за пумпа за овој вентил, со обична пумпа неможам да го напумпам ?
Jas zedov vo velosiped.mk za 50 denari
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85
Како што претпоставував за 200 евра ти нуди Capriolo со челичен рам кој во Србија кошта околу 150 евра и опрема што ја имаат MAX кои се упола цена од овој модел.Еве што ти нудат за 200 евра:
А за тие пари далеку подобра опција ти е моделов доколку има XL рамка:
Нема од Trinx-овите XL рам. Нема ни 29-ки останато моментално.
Автоматски споено мислење:

Треба да ги има во секоја точкара, или на пазар. Повеќе од 50 денари не треба да се.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Здраво пак.
Имам буџет 16к за нов точак.
Висок сум 190 што значи ми треба нешто со голем рам/гуми.
Не се разбирам баш, може да ми препорачате?
Фала
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Здраво пак.
Имам буџет 16к за нов точак.
Висок сум 190 што значи ми треба нешто со голем рам/гуми.
Не се разбирам баш, може да ми препорачате?
Фала
tehnomarket.com.mk/product/5011950/trinx-m136-pro-velosiped (го имаш и во други продавници)
Задоволен сум засега од точакот. Го препорачувам. Го возам и на асфалт и на ридски патеки (неасфалтирани).
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
tehnomarket.com.mk/product/5011950/trinx-m136-pro-velosiped (го имаш и во други продавници)
Задоволен сум засега од точакот. Го препорачувам. Го возам и на асфалт и на ридски патеки (неасфалтирани).
Што значи смарт цена?
Го нема на залиха :(
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Што значи смарт цена?
Го нема на залиха :(
Наводно акциска цена што е достапна само овој период. Но тоа им е чист маркетинг трик, цело време се движи по таа цена во сите продавници. Ако не е достапен во Техномаркет, можеш да провериш во Хамачи или Velosiped.mk
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Наводно акциска цена што е достапна само овој период. Но тоа им е чист маркетинг трик, цело време се движи по таа цена во сите продавници. Ако не е достапен во Техномаркет, можеш да провериш во Хамачи или Velosiped.mk
Фала. Рамката е XL? На сајт не видов податок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom