Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
4.518
маму им ебам преварантска и сдсм и дпмне педери
За жал така е.Глумат лудило пред јавноста дека очи си вадат меѓусебе а по кафани заедно јадат и пијат и работат на уништување на државата.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Купил некој од овде брзинометри? Доколку не е нека предложи друго место.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
4.518
Купил некој од овде брзинометри? Доколку не е нека предложи друго место.
Дечкото е ок и е од Новоселски пат или населба Даме Груев а цела роба ја набавува од кај Ваит на битпазар кој пак е главен увозник за евтината кинеска бајкерска роба бидејки купува на големо цели контејнери.Иначе тој брзиномер SDING црвениот на aliexpress најевтино можеш да го најдеш за 3.5 долари.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
31
Поени од реакции
12
У рок од три дена два пати предната ја дупам. Една неам појма излеа унутрашњата беше стара од 2010 и се исцепи, сеа сабајлево на трнка на кеј. Ми ја посра вожњата, убаво беше мирно у 5:30.

1565763461744.jpeg
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
4.518
У рок од три дена два пати предната ја дупам. Една неам појма излеа унутрашњата беше стара од 2010 и се исцепи, сеа сабајлево на трнка на кеј. Ми ја посра вожњата, убаво беше мирно у 5:30.

Прегледај го приврзокот 215045
 
Член од
10 февруари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
3
Каде би ми препорачале редовен сервис на Фокс преден амортизер (fox float performance 32 - fit4). Знам бајкстоп дека сервисираат но ме интересира дали и други сервиси се нафаќаат (и дали се океј, секако).
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
31
Поени од реакции
12
Наспроти некои членови тука што чуваат змии во џебовите за да не посегнуваат по пари, јас користам наменско масло за подмачкување ланци за велосипеди.

Користев „суво“ од Joe's, го потрошив и го препорачувам како побуџет варијанта. Ми траеше 2 години (чистам и подмачкувам ланец секоја втора вожња), сеа користам Finish Line Dry Lube, не го препорачувам.
Следно ќе пробам Muc-Off, па ќе кажам.

Машинско масло или моторно (мислев изумре оваа логика во велосипедизмот) би ти препорачал да заборавиш.
Вреди суво уље? Го глеав Muc-Off Dry Lube у Outdoor.mk, ама ме интересира дали поцрнуе ланецот исто како со влажното уље? Сега користам Muc-Off Wet Lube и сум задоволен од тој продукт, ама нормално се исцрни ланецот и касетата.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
40
Поени од реакции
12
Поздрав Бајкери

Сакам да земам задно светло,препорачајте до 2000ден.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
4.518
Поздрав Бајкери

Сакам да земам задно светло,препорачајте до 2000ден.
За задно светло се доволни и 150 до 200 денари а за предни лед светла со адаптери и 8 литиумски батерии 18650 од 3400mah се инвестираат тие 2000 денари што сакаш да ги дадеш.Ова ти го кажувам од лично искуство затоа што бааги ноќни тури имам возено како во Македонија така и надвор.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Каде би ми препорачале редовен сервис на Фокс преден амортизер (fox float performance 32 - fit4). Знам бајкстоп дека сервисираат но ме интересира дали и други сервиси се нафаќаат (и дали се океј, секако).
Во Номад, не ми сервисирале лично но не се сомневам дека добро ќе ти го средат. Во Бајкстоп претераа со цената.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom