Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Колку вреди Скот аспект 630 солидно сочуван и сервисиран комплет ?
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
59
Поени од реакции
14
Работилница на водњанска пред кочо од десна страна во зградата нагоре кога идеш.
А име на фирмата може за тие што не сме од ск?

Едит: ок е најдов на бугарската страна ги има во дилери. Работилница се викала фирмата уствари :)
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Aj mala pomos ako moze. Vaka,koga odam so tocakot i na najmala ugornica lanecot pocnuva da preskoknuva i na najmal napor od moja strana. Smeniv kaseta,no pak istoto se desava. Sto moze da bide?
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
Prodadeno brisi[DOUBLEPOST=1464523047][/DOUBLEPOST]
Цена висока, квалитет никаков. Све ова шо е Макс, Бисер, Собим ти се ветар во магла, бегај подалеку од овије.
Пред неколку месеци @zoran2008 продаваше ептен добро, целосно репарирано точаче, по цена од 5и500 денари.
Прегледај го приврзокот 142944

Јас тврдам дека вакво точаче ќе го надминит максов или било кој друг од споменативе уште 20 години возење. Се разбира доколку начекаш половно и во добра состојба. Сепак на крај изборот е твој.
Tocaceto prodadeno brisi
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Aj mala pomos ako moze. Vaka,koga odam so tocakot i na najmala ugornica lanecot pocnuva da preskoknuva i na najmal napor od moja strana. Smeniv kaseta,no pak istoto se desava. Sto moze da bide?
Прво пробај дали назад ушката од менувачот е права, после провери дали брзините назад на менуваот се добро штеловани, то се подесвит со едно мало буренце на сајлата на задниот менувач или го имаш истото горе на шалтерот.
Ак ти се тие средени, а го имаш уште проблемот тогаш ко шо кажа Зоц, проверка синџир и пренос дали се истрошени,изедени.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Прво пробај дали назад ушката од менувачот е права, после провери дали брзините назад на менуваот се добро штеловани, то се подесвит со едно мало буренце на сајлата на задниот менувач или го имаш истото горе на шалтерот.
Ак ти се тие средени, а го имаш уште проблемот тогаш ко шо кажа Зоц, проверка синџир и пренос дали се истрошени,изедени.
Uskata od brzinite e vo red,prenosot napred pred dva meseci go menjav. Lanecot e ist 4 godini. Mozda ke e toa.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Uskata od brzinite e vo red,prenosot napred pred dva meseci go menjav. Lanecot e ist 4 godini. Mozda ke e toa.
Ако сметаш дек е ланецот, појди кј некој сервисер и ќе го проверат со алатка па ќе се консултираш со нив шо понатака.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Ако сметаш дек е ланецот, појди кј некој сервисер и ќе го проверат со алатка па ќе се консултираш со нив шо понатака.
Pa samo toj ne mi e smenet. Drugo se e smeneto.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
АЈ нека каже некој колкав промет прави СТРАВА за еден час активност?
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
Pozdrav! mi treba sovet za servis za velosipedi vo Sk, koj bi go preporacale , iskustva i sl... inaku imam roadbike i poslednive godini go servisirav kaj Predrag vo Velosprint, dosta dobro rabotese covekot i evtino zemase ma da mi kazaja deka se preselil vo kanada.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom