Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120

Attachments

Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
дечки да препорачате некој од сервисериве за сервис на хидраулични диск кочници. лани гоце ми ги средуваше ама некако не сум баш најзадоволен. некоја друга опција
види кај кире син му на арсо,Кај друг не би се обидел
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Истиот кире кој е препорачан една страна поназад?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
да да за истиот зборуваме иди кога е потопло на гадни денови знае и да не работи :D
 
Член од
1 септември 2015
Мислења
14
Поени од реакции
4
Каде може да се направат налепници за велосипед? Зошто ќе го фарбам велосипедот па ќе ми требаат и налепници Мерида велосипед имам...
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Znam deka ova e za velosiped ama imam prasanye dali treba 18 godini/vosachka dozvola da se vozi tomos (49cc)
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Истиот кире кој е препорачан една страна поназад?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
дa дa oтпoсле видoв декa ти гo препoрaчaле.Вo секoк случaј сo гoце се нaјдoбри сервисери зa кoчници.Чoвекoв ми решaвaл гoлеми прoблеми пoрaнo,и буквaлнл oд мртви кoчници ги врaќaл 100% вo живoт
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Член од
22 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
1
Дечки , има некои искуство со купување на Evans Cycles ,праткава испратена е на 12 Јануари , сеуште не е стасана.Одбрав опција без tracking поефтина беше сеа незнам ни дали влегла у државава нит бутур.Од Customer support викаат контактирај пошта.Прашав неколку пати во поштавава во Карпош ама нема ни трага ни глас.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Дечки , има некои искуство со купување на Evans Cycles ,праткава испратена е на 12 Јануари , сеуште не е стасана.Одбрав опција без tracking поефтина беше сеа незнам ни дали влегла у државава нит бутур.Од Customer support викаат контактирај пошта.Прашав неколку пати во поштавава во Карпош ама нема ни трага ни глас.
Пиши на некој од темите у Интернет-трговија таму имаш момци кој повеќе се разбират во ова област (y) у случај тука да не добиеш одговор
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Дечки , има некои искуство со купување на Evans Cycles ,праткава испратена е на 12 Јануари , сеуште не е стасана.Одбрав опција без tracking поефтина беше сеа незнам ни дали влегла у државава нит бутур.Од Customer support викаат контактирај пошта.Прашав неколку пати во поштавава во Карпош ама нема ни трага ни глас.
ако е без тракинг не ја очекувај пред 1 март...моментално е застој со сите пратки....а тие без тракинг никој не им обрнува внимание во пошта
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Дечки , има некои искуство со купување на Evans Cycles ,праткава испратена е на 12 Јануари , сеуште не е стасана.Одбрав опција без tracking поефтина беше сеа незнам ни дали влегла у државава нит бутур.Од Customer support викаат контактирај пошта.Прашав неколку пати во поштавава во Карпош ама нема ни трага ни глас.
Пратките уредно си пристигнуваат, барем до сега сум немал проблем и сите биле без код за пратење. Главно пристигнуваат од 2 до 3 недели. Но сум имал и пратка која ја чекав поќе од 4 недели, истото ми се има случено и со CRC. Почекај да заврши оваа недела, па види ако не ја добиеш пак, обрати се на customer сервисот. (Или ќе ти ги испратат производите повторно или ќе ти ги вратат парите назад).
Можни се следниве ситуации:
1. Пратката да е изгубена (шо чисто сумљам)
2. Тотална "ажурност" на фиром царина и пошти (таму ти е све калакурница)
3. Да и го имат некој пикот фрљено од горе набедените служби
Во секој случај, не се нервирај и свиркај си, Еванс ти се ептен професионални ќе најдат решение.
Пиши упдејт шо стори и пофали ни се шо имаш нарчано ко ќе стигнет:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom