Општи вело муабети, прашања, совети

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Како бе друже те прелажа Лазо за толку да му ги сакаш тоа кјубовите, или имаш одвишак пари па му ги даваш него. Нека не ме јебе бе, значи има убави рамки не викам не ама дечкото не е нормален со цените бе. Ми дава опрема од бувљак а ми дава цени како да плакам срам х0. Стварно забегал 32000 основна цена за сингле дигит 3 вибрејк кочници, сантур амортизер и алтус опрема па треба да си лудак за да платиш толку бе.


Абе Гигс со такви линкови и лјубов сподели скоро и да ме прелажа, ама кога отидов во продавница ме закопаа, немаТ проценти за нив.
А бе Џони ништо не разбираш ти германец си е германец
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Слободата на две тркала навлекува сè повеќе зависници
Турите овозможуваат контакт со природата каков што немаме во градските паркови, чувство на слобода, согорување на негативната енергија акумулирана во текот на неделата



- Овој спорт нуди бенефиции како за велосипедистот така и за околината. Не е штетен за природата и не ја загадува. Велосипедистот го активира целото тело и е една од најпрепорачаните кардиоваскуларни вежби. Пасијата кон возењето можат да ја разберат само велосипедистите. Слободата на две тркала, едноставноста за маневрирање, можноста за движење на секаков терен и откривањето нови планински предели се само дел од придобивките на овој спорт.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Дечки да не знаете некаде споредба на шимано класите со срам (кое со кое одговара, пример деоре со х5 или како и да се) или барем каде може да ги видам како беа подредени класите на шимано од најниска кон највисока чисто за да имам слика што да бирам за точак на другарка.
Срам убаво си ги знам цел живот нив ги возам

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Стара е оваа хиерархија. Ги нема Saint, X01, XX1... На табелата дури е ставен LX со SLX заедно, кој веќе не се произведува.
Небитно ми ја даде убаво сликата сто ми требаше, секако девојчево ќе зима точак до кај 30-35К така што она може да се земе во тој ценовен ранг е опфатено на сликата :)
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Поздрав дечки и девојчице.....Ме интрересира каде можам да купам надворешни гуми 27,5 некои тенки варијанти за возење по асфалт. Нешто 27,5 x 1.65 налик, колку што успеав на нет да изгуглам...
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
Nekomu da ne mu treba volan za city bajk ITM i 2 racki za kocnici?
Ostanati visok posle restavracija.
Cena 1000 den. 1.jpg 2.jpg 3.jpg
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Убајна, мојата чудесна земја Исланд:D Малу и ние да оплакниме очи.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
дечки да препорачате некој од сервисериве за сервис на хидраулични диск кочници. лани гоце ми ги средуваше ама некако не сум баш најзадоволен. некоја друга опција
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
дечки да препорачате некој од сервисериве за сервис на хидраулични диск кочници. лани гоце ми ги средуваше ама некако не сум баш најзадоволен. некоја друга опција
Дoмa?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Дoмa?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Мммммм НЕ, сепак оставам тоа на некој постручен од мене. Да средам некој поедноставен проблем супер важи, ама ова веќе не е баш за занемарување не е дупната гума.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
дечки да препорачате некој од сервисериве за сервис на хидраулични диск кочници. лани гоце ми ги средуваше ама некако не сум баш најзадоволен. некоја друга опција
Кај кире во цикло ас во влае?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
дечки да препорачате некој од сервисериве за сервис на хидраулични диск кочници. лани гоце ми ги средуваше ама некако не сум баш најзадоволен. некоја друга опција
Љубе, во Бајкмаркет. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom