Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Отприлика за колку време се оди до таму?

Предходниот пат кога бевме јас и Boki.Mkd до марков манастир за саат и 10 минути стигнавме... така да сакам да видам некоја споредба :)

од центар имаш околу 33 км така да израчунај си според темпото со кое возите
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Отприлика за колку време се оди до таму?

Предходниот пат кога бевме јас и Boki.Mkd до марков манастир за саат и 10 минути стигнавме... така да сакам да видам некоја споредба :)
Па што знам, едно 2/3 саати претпоставувам зависи и како возиш. :) Тргнете рано зошто жешко и угорници се ужасна комбинација.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Па што знам, едно 2/3 саати претпоставувам зависи и како возиш. :) Тргнете рано зошто жешко и угорници се ужасна комбинација.
Тешко сабајле дека ќе одиме... :) 3та на работа ќе тргнеме некаде на кај 4 саат а назаф како и да е ќе не стемни така да ќе возиме и навечер т.е за назад инаку и јас најмногу планирав 4 саати мислев дека се околу 47 км... но ете биле помалку
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Тешко сабајле дека ќе одиме... :) 3та на работа ќе тргнеме некаде на кај 4 саат а назаф како и да е ќе не стемни така да ќе возиме и навечер т.е за назад инаку и јас најмногу планирав 4 саати мислев дека се околу 47 км... но ете биле помалку
Толку се, ако не одиш од Соње него од Драчево,патот што оди за накај Марков манастир. Може и нема да ве стемни за назад, ептен пред Скопје можеби. Ние тргнавме покасно и некаде кај Брезница ни се стемни и верувај страшно е да се вози навечер, па се паркиравме пред селото. :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Толку се, ако не одиш од Соње него од Драчево,патот што оди за накај Марков манастир. Може и нема да ве стемни за назад, ептен пред Скопје можеби. Ние тргнавме покасно и некаде кај Брезница ни се стемни и верувај страшно е да се вози навечер, па се паркиравме пред селото. :)
Се надевам нема да не стемни... инаку што е толку страшно? :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
И преку ден е страшно од камионите, а камо ли кога ќе стемни. Носете елеци за ноќно обавезно :)
Немаме но имаме светла и такви работи... ќе завршат работа :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Такви се!Земал и еден роднина.
Му се видело евтино.Сега му е срам што земал ваков отпад..Криво му е што за уште 5000 денари ќе земел многу поубав скот,ама тоа е.Ako не те зае*ат во Бајк Маркет,каде на друго место.:D
А бе не дека е некој отпад, ама некои толку може да си дозволат и тоа е. Ќе му врши работа. Ти што возиш ?? :)
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
И мене баш ме интересира што вози... На сите точаци им најде мана...

Него, не ми е воопшто битно што кажуваат одредени личности... мене ми е битно точакот ми прави мерак и за мене си е топ...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Photo0583.jpg

Денешната тура се на се не фати 93 км уште кога скоро стигнавме малку одморивме после тоа не фати скроз темница за назад си имавме ноќна тура и само пред некое време што се вративме ако некој сака да оди би му препорачал да оди од сабајле така да се има време за се :) Инаку се на се одлична тура Photo0579.jpg

Секако и боки кој одмараше :icon_lol:
 
Член од
8 август 2012
Мислења
108
Поени од реакции
23
А бе не дека е некој отпад, ама некои толку може да си дозволат и тоа е. Ќе му врши работа. Ти што возиш ?? :)
scott aspect 30 возам


И мене баш ме интересира што вози... На сите точаци им најде мана...

Него, не ми е воопшто битно што кажуваат одредени личности... мене ми е битно точакот ми прави мерак и за мене си е топ...
На кои точаци најдов мана жити се???;)

И тоа што велиш.најдобро е тебе да ти прави мерак и да ти биде топ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom