Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
18 септември 2014
Мислења
817
Поени од реакции
745
TopPeak Mini Morph барај. Било што од ToPeak е одлично.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.238
Поени од реакции
13.028
Среќна ви нова година драги бициклисти, да немате никогаш проблеми кога возите, како со вас, така и на велосипедот. Секој ден да е убав и прекрасен за возење точак и да бидете добри со здравјето.

П. С. Да даде Господ да не извозите испод 5000 километри во 2022!
 
Член од
19 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
44
Дали некој има менувано само chainring на погон од роад бајк,
каде има да се купи само chainring и каде прават замена без да се менува цел погон?
 
Член од
7 јуни 2018
Мислења
52
Поени од реакции
38
Дали некој има менувано само chainring на погон од роад бајк,
каде има да се купи само chainring и каде прават замена без да се менува цел погон?
И ја истото се прашувам, сакам само него да го сменам
 
Член од
22 август 2015
Мислења
37
Поени од реакции
16
Дали некој има менувано само chainring на погон од роад бајк,
каде има да се купи само chainring и каде прават замена без да се менува цел погон?
Да прашаш по сервисиве кај нас, но не верувам дека ќе најдеш нови. Јас би постирал на групите на FB за велосипеди, да видиш дали продава некој или пак да порачаш од странство, па да во сервис/сам да го смениш. Исто така зависи за кој chainring сакаш да менуваш, ако се двата, види цени за цел crankset, можеби ќе најдеш нешто ново/малце користено со слична цена на chainring-ови со достава од ЕУ. Напомена дека може да ставиш 105 на Ultegra и обратно, се додека е исто растојанието меѓу штрафовите, истото мислам важи и за Tiagra.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.217
Поени од реакции
1.611
Член од
19 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
44

Kajgana Shop

На врв Bottom