Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
27 септември 2010
Мислења
4.572
Поени од реакции
6.292
Возам 25-622. Перфектно за мене. Разиката меѓу 25 и 28 е минимална како во потрошувачка на енергија, така и во самата дебелина на гумите. 25-622 е полесна за 30 грама по гума.
Како за споредба
Continental GP5000 25mm тежи 215g
Bontrager R3 28mm 230g

Идеален притисок за 25 е 7 бари, а за 28 6 бари (да претпоставиме дека имаш нормална тежина). Возев прво 25мм, осетив разлика во комфор кога преминав на 28.

За тие 30 грама помалце ако мислиш дека вреди, тогаш во бидонот повеќе ти препорачувам да штедиш грамажа (место 500мл, стави 470мл вода).
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.153
Поени од реакции
12.462
Каде можам да најдам прстен за заден лежај на тркалото, од страната каде е касетата и куглици исто така?
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
470
Поени од реакции
272
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.572
Поени од реакции
6.292
Едно гледам на сликата, друго е наведено во опремата на вториот. Да помислиш дека има 11-51 касета, но 11-32 8 брзинец... не ја оправдуваат цената, не си фрлај пари. За 10 000 помалку од таа цена имаш многу подобар.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
470
Поени од реакции
272
Едно гледам на сликата, друго е наведено во опремата на вториот. Да помислиш дека има 11-51 касета, но 11-32 8 брзинец... не ја оправдуваат цената, не си фрлај пари. За 10 000 помалку од таа цена имаш многу подобар.
Не ми отвора ништо. Може уште еднаш линкот? Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom