Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
20 јули 2014
Мислења
3.137
Поени од реакции
8.228
Речиси и да нема разлика помеѓу Скотот и Поларов што го цитираше. Слична конфигурација со речиси идентични компоненти (буџет се разбира).
Може споредба и со овие модели:
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Може споредба и со овие модели:
Cube AIM SL ако ти се даваат пари. Мада за 36К има доста подобри модели.. Некако многу лајт им се моделиве до 40К. Оттука нагоре е друга математика.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.137
Поени од реакции
8.228
Cube AIM SL ако ти се даваат пари. Мада за 36К има доста подобри модели.. Некако многу лајт им се моделиве до 40К. Оттука нагоре е друга математика.
Мене Scott ми фати око најмногу. Ако не е значајна разликата меѓу Scott и Cube AIM SL, не гледам потреба да затворам плус 10 илјади зашто вистина добри попусти има во BikeMarket.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Мене Scott ми фати око најмногу. Ако не е значајна разликата меѓу Scott и Cube AIM SL, не гледам потреба да затворам плус 10 илјади зашто вистина добри попусти има во BikeMarket.
Тој Скот е во класа со Кубе АИМ рејс што го постираше погоре. Што и да одбереш, иста класа се. Бирај тој што има подобра рамка за тебе.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
324
Поени од реакции
44
Имам кмц ланец х9. Ми треба мастер линк..Некој да продава во Скопје?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Кај има во Скопје калници, држачи за шише и сл.? Basic stuff не мора да е уау.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Може мислење за точаков?
Кај Васе го имаш за 200 евра поефтин

Used Bike Macedonia
14 декември 2019 ·
Scott Aspect 960/29er golemina L model 2018
3x7 shimano tourney hidraulika disc cena 370€
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Кај има во Скопје калници, држачи за шише и сл.? Basic stuff не мора да е уау.
Калници да видиш во Цикло-ас. Дражи за шише и слично има секаде.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Вака имам стар велосипед, го возам секогаш преку 50+ км. Ми треба седиште бидејќи кога и да носам оние бициклистички пак меѓу нозете ми трне од седење. Колку се поефтините седишта и каже можам да купам?
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Вака имам стар велосипед, го возам секогаш преку 50+ км. Ми треба седиште бидејќи кога и да носам оние бициклистички пак меѓу нозете ми трне од седење. Колку се поефтините седишта и каже можам да купам?
Какво седиште имаш сега?
Трнење е бидејќи газот ти седи на меките ткива не на коските. Ова се случува или бидејќи имаш големо и премногу меко седиште, или седиштето ти е многу назад, па седиш на клунот наместо на крајниот дел.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Какво седиште имаш сега?
Трнење е бидејќи газот ти седи на меките ткива не на коските. Ова се случува или бидејќи имаш големо и премногу меко седиште, или седиштето ти е многу назад, па седиш на клунот наместо на крајниот дел.
Го купив од пазар, не нема врска, значи таман си седам, ама пак ме стега, секако дека станувам помалку, ама пак не ми е до толку удобно со тоа трнење...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Го купив од пазар, не нема врска, значи таман си седам, ама пак ме стега, секако дека станувам помалку, ама пак не ми е до толку удобно со тоа трнење...
А да му ставиш силиконска подлога? Откако ја ставив на мојот сите рути ми се многу покомотни (сум имал и рути повеќе од 4 часа возење).

На вакво нешто мислам
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
А да му ставиш силиконска подлога? Откако ја ставив на мојот сите рути ми се многу покомотни (сум имал и рути повеќе од 4 часа возење).

На вакво нешто мислам
Ставив друже, ама пак не ми се допаѓа, мислам не ми е згодно.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ставив друже, ама пак не ми се допаѓа, мислам не ми е згодно.
Тогаш останува велосипедски хеланки/гашти + подлогата (заедно). Ако пак не ти одговара, прв случај ќе си изгледа што се жали од седењето :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom