Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.154
Поени од реакции
502
Јас како што направив споредба овој од радовиш има најдобри цени во сооднос со квалитет. Само сакам да ве прашам дали знаете каде може да се најдат модели на кјуб и на скот од 2019 та година пошо новиве модели од 2020 та некако немаат добар изглед. Зборам за нови од продавница.
Најдобра варијанта ти е да видиш со Васко дали може да ти најде тоа што го бараш.
 
Последно уредено:

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.031
Поени од реакции
1.452
Каде може да најдам ЧИП за следење на велосипедот и од прилика колку цена е?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
953
Поени од реакции
812
Неможам да најдам по интернет податоци за тоа што компоненти има Focus black forest 2018. Ајде помош...
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
410
Неможам да најдам по интернет податоци за тоа што компоненти има Focus black forest 2018. Ајде помош...
Тоа е зошто Focus Black Forest е моделот, а моделот има свои под-верзии кои се бележат со бројчиња: 1.0, 2.0, 3.0, Ltd, Lite и така натаму. Најди ја точната бројка на точакот и ќе видиш какви делови има.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
839
Поени од реакции
539
Линк ќе може?
Ke moze, ne znam zosto ali ne mozam da pastiram linkovi koa sum od mob. Ne znam kolku se dobro ali eve linkovi:

 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.398
Поени од реакции
5.729
Може мислење за точаков?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
696
Поени од реакции
637
Може мислење за точаков?
Солиден велосипед. Ништо премиум на него. Буџет MTB е ова.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.398
Поени од реакции
5.729
Солиден велосипед. Ништо премиум на него. Буџет MTB е ова.
Се мислам меѓу тој што го постирав и овој:

Гледав и два Cube и еден Bianchi, ама за Scott и Polar многу подобар попуст ми дадоа.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
696
Поени од реакции
637
Се мислам меѓу тој што го постирав и овој:

Гледав и два Cube и еден Bianchi, ама за Scott и Polar многу подобар попуст ми дадоа.
Речиси и да нема разлика помеѓу Скотот и Поларов што го цитираше. Слична конфигурација со речиси идентични компоненти (буџет се разбира).
 
На врв Bottom