Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
27 септември 2010
Мислења
3.844
Поени од реакции
5.146
Дали некој го подмачкал предниот амортизер (велушката) со моторно масло? Искуства? Колку е паметно да се направи ова? :D
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
127
Поени од реакции
71
Дали некој го подмачкал предниот амортизер (велушката) со моторно масло? Искуства? Колку е паметно да се направи ова? :D
Марка, модел?
Генерално не е препорачливо, освен ако е воздушна, и користи таков фабрички систем.
 
На врв Bottom