Општи вело муабети, прашања, совети

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.606
Поени од реакции
2.593
Може 26х1.95 надворешни гуми да ги заменам со 26х1.75?
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.384
Поени од реакции
1.865
Се заебаваш?
Имам 5-6 такви маици и само една ми е купена, останатите ми се од настани. Таа што ми е купена е од Polyesterday и е одлична. 350 денари мислам дека беше без принт... Не се заебавам :)
Автоматски споено мислење:

Може 26х1.95 надворешни гуми да ги заменам со 26х1.75?
Зш да не. :)
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2010
Мислења
687
Поени од реакции
202
Здраво.
Не се разбирам многу и реков да прашам дечки шо знаат.
Висок сум 188 а тежок 80.
Која големина на рам ќе ми одговора?
Дали capriolo се океј?
Користење - до работа, низ град
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
434
Здраво.
Не се разбирам многу и реков да прашам дечки шо знаат.
Висок сум 188 а тежок 80.
Која големина на рам ќе ми одговора?
Дали capriolo се океј?
Користење - до работа, низ град
XL рамка а што се однесува до намената доколку сакаш нов земи 29 инчи челичен од Агротехна или Trinx поквалитетен алуминиумски од Хамачи.Најдобра варијанта ти е половен среден механички од старите бидејки најмали се шансите да ти го украдат доколку го оставиш некаде заклучен.Што се однесува до Capriolo нема да згрешиш само доколку го купиш од Врање и да си земеш поврат на ДДВ бидејки тука цените се напумпани.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
687
Поени од реакции
202
XL рамка а што се однесува до намената доколку сакаш нов земи 29 инчи челичен од Агротехна или Trinx поквалитетен алуминиумски од Хамачи.Најдобра варијанта ти е половен среден механички од старите бидејки најмали се шансите да ти го украдат доколку го оставиш некаде заклучен.Што се однесува до Capriolo нема да згрешиш само доколку го купиш од Врање и да си земеш поврат на ДДВ бидејки тука цените се напумпани.
ми понудија за 200е, нов, Capriolo
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
303
Поени од реакции
101


Во Bike Market е 28 710 денари
Во Bike Center e 25 500 денари

Го има негде за уште поефтино?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
434
Тоа што си го пишал е големина на рамката,јас те прашав која е големината на тркалото 26,28 или 29 инчи и моделот на Capriolo.Ако не знаеш такви податоци поарно не ни поставувај прашање за да бараш помош.Тоа е исто како некој да ти нуди марка на кола ама не ти го кажува моделот а постојат модели пример од 10000 до 50000 евра.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
687
Поени од реакции
202
Тоа што си го пишал е големина на рамката,јас те прашав која е големината на тркалото 26,28 или 29 инчи и моделот на Capriolo.Ако не знаеш такви податоци поарно не ни поставувај прашање за да бараш помош.Тоа е исто како некој да ти нуди марка на кола ама не ти го кажува моделот а постојат модели пример од 10000 до 50000 евра.
ќе се распрашам и ќе дадам детално инфо штом достават
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
434
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
434
Capricolo passion гума 26, рам 23
Како што претпоставував за 200 евра ти нуди Capriolo со челичен рам кој во Србија кошта околу 150 евра и опрема што ја имаат MAX кои се упола цена од овој модел.Еве што ти нудат за 200 евра:
А за тие пари далеку подобра опција ти е моделов доколку има XL рамка:
 
На врв Bottom