Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
21 март 2017
Мислења
121
Поени од реакции
76
овие од outdoor на рекорд им одам со 40 илјади у новчаник неќат да ме услужат изгледа само со фенси типчиња разговараат ванс стајл тетоважи нешо абе пичмајчин
Како мислиш и на што мислиш кога велиш не те послужиле? што сакаше да купиш со тие 40.000 денари?
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
417
Поени од реакции
219
Како мислиш и на што мислиш кога велиш не те послужиле? што сакаше да купиш со тие 40.000 денари?
точак бе брат се вртам у продавница унатре они ме гледаат несакаа да ме услужат најпросто како да ти објјаснам тоа е да бев црнец може ке се потрудеа повеќе шта реечи
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.419
Поени од реакции
1.920
точак бе брат се вртам у продавница унатре они ме гледаат несакаа да ме услужат најпросто како да ти објјаснам тоа е да бев црнец може ке се потрудеа повеќе шта реечи
Даааа. Хахаха, јас имам дремено ми се чини пола саат. Ме знаат и пак не ме услужуваат како што треба во однос на брзина. Ама во однос на цени и излегување во пресрет за нарачување на нешто што го немаат ептен сум задоволен.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.267
Поени од реакции
645
точак бе брат се вртам у продавница унатре они ме гледаат несакаа да ме услужат најпросто како да ти објјаснам тоа е да бев црнец може ке се потрудеа повеќе шта реечи
Оди во Цикло Ас кај син му на Арсо во Порта Влае или кај Предраг во Треска спорт увозникот за GIANT.
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
136
Поени од реакции
77
Резервни делови има, ги сервисираат тие двајца и Номад, плус еден дечко што работи/работеше во Номад, го бива и си ја знае работата.

Од пазење, притисок да пазиш, да пазиш да не ја переш со перач под притисок, и да ги чуваш прашинарите што почисти. Не штети и ако им прснеш малку силиконски спреј од време на време, се „храни“ гумата на тој начин. Мање-више, се пазат истите работи и со coil вилушка, плус притисокот да е на константно ниво.
За делови прашував, само Лазо има во секое време семеринзи и слично, а за поголеми сервиси најверојатно треба да си нарачам сам делови.

Се мислам уште за офсетот, ама најверојатно ќе земам 51, без remote lockout. Само уште за царина да се распрашам што како.
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
За делови прашував, само Лазо има во секое време семеринзи и слично, а за поголеми сервиси најверојатно треба да си нарачам сам делови.

Се мислам уште за офсетот, ама најверојатно ќе земам 51, без remote lockout. Само уште за царина да се распрашам што како.
Има custom офсет да си бираш, или ти нудат предодредени? Зависи за што ќе го користиш точакот понатаму, ако ти е стриктно за офроуд и повеќе уживаш во спустови, оди на поголем, ќе се продолжи меѓуоскиното растојание за малку повеќе стабилност. Ако ти е за качување повеќе, помал офсет за да не се бркаш со точакот :)
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
136
Поени од реакции
77
Има custom офсет да си бираш, или ти нудат предодредени? Зависи за што ќе го користиш точакот понатаму, ако ти е стриктно за офроуд и повеќе уживаш во спустови, оди на поголем, ќе се продолжи меѓуоскиното растојание за малку повеќе стабилност. Ако ти е за качување повеќе, помал офсет за да не се бркаш со точакот :)
Комбинирано, но повеќе целам на качување и рамно. Има избор само 46 и 51 офсет на Recon и 30 моделите, но повеќе ми прави мерак Recon-от поради подебелите stanchions (и помалата цена).
Бидејќи имам прилично голем Head tube (110 мм) со Head tube angle од 70.5 степени мислам дека ќе ми дојде таман. Поготово со 90/100 мм стем и 660 мм волан.

Главно пробувам да го направам поагилен со скратување на trail-от, бидејќи rake-от ми е фиксен.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
39
Поени од реакции
12
Каде може да најдам КМС Х8 ланец.
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.357
Поени од реакции
5.460
Глупо прашање, ама има разлика во ланци, т. е. дали велосипедот го прават побрз?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.363
Поени од реакции
2.513
точак бе брат се вртам у продавница унатре они ме гледаат несакаа да ме услужат најпросто како да ти објјаснам тоа е да бев црнец може ке се потрудеа повеќе шта реечи
Па си требал да им кажеш дека сакаш да купиш точаки ќе видиш како одма ќе рипнат со уста закачан од уши до уши


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
26 мај 2015
Мислења
417
Поени од реакции
219
Па си требал да им кажеш дека сакаш да купиш точаки ќе видиш како одма ќе рипнат со уста закачан од уши до уши


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
нека си ги чуваат точаците си земав од друго место од фејкери не пазарам
 
На врв Bottom