Општи вело муабети, прашања, совети

Дискусија во форумот 'Велосипедизам' започната од Anonymus1, 2 јули 2005.

 1. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.300
  Допаѓања:
  1.739
  Јас гледав пред една недела, има неколку модели. Од Dare2b, од Ghost и од уште една марка не се сеќавам. Најефтините беа 2600 денари, имаше уше 3 модели ама не се сеќавам точно на цените.
  Можеби ќе тркнам пак, ако одам ќе видам и ќе ти кажам точни цени и модели.
   
  На Martinmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  217
  Допаѓања:
  304
  Би било супер цени и модели, да знам дали и колку попуст ќе имаат. Сум за земање, овие од Алиекспрес си го отслужија своето, 3 години ги носам. Време е за нешто поудобно и поскапо. :)
   
  На Acohipmk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  247
  Допаѓања:
  239
  Сакам да купам точак до 250е,дали има некој купвано на старо да сподели искуство и да кажи некој на висина од 175cm шо рамка би ми одговарала.
   
 4. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.300
  Допаѓања:
  1.739
  На таа височина ќе ти одговара М големина. Каков точак бараш, друмски, планински или градски?
   

Сподели преку: