Општи вело муабети, прашања, совети

Дискусија во форумот 'Велосипедизам' започната од Anonymus1, 2 јули 2005.

 1. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.332
  Допаѓања:
  1.803
  Јас гледав пред една недела, има неколку модели. Од Dare2b, од Ghost и од уште една марка не се сеќавам. Најефтините беа 2600 денари, имаше уше 3 модели ама не се сеќавам точно на цените.
  Можеби ќе тркнам пак, ако одам ќе видам и ќе ти кажам точни цени и модели.
   
  На Martinmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  364
  Би било супер цени и модели, да знам дали и колку попуст ќе имаат. Сум за земање, овие од Алиекспрес си го отслужија своето, 3 години ги носам. Време е за нешто поудобно и поскапо. :)
   
  На Acohipmk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  371
  Сакам да купам точак до 250е,дали има некој купвано на старо да сподели искуство и да кажи некој на висина од 175cm шо рамка би ми одговарала.
   
 4. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.332
  Допаѓања:
  1.803
  На таа височина ќе ти одговара М големина. Каков точак бараш, друмски, планински или градски?
   
 5. Talion

  Talion

  Член од:
  14 ноември 2008
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  4
  Здраво дечки, некој предлог за добар сервис за точак?
   
 6. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  364
  Каков сервис би сакал да правиш на точакот? Кој дел од Скопје највеќе ти одговара?
   
 7. mrkela

  mrkela

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  и мене ме интересира ова,предлог за добар комплет сервис што се прави секоја сезона.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 8. Bubache

  Bubache

  Член од:
  27 октомври 2015
  Мислења:
  189
  Допаѓања:
  42
  освен проспорт кој друг имаше асс метар за мерење?
   
 9. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.332
  Допаѓања:
  1.803
  Бајкстоп
   
  На Bubache му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dovahkin

  Dovahkin

  Член од:
  19 март 2013
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  113
  Може ли да се најде некој кинески heartrate monitor што пристојно ќе функционира?

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 11. ficdogg

  ficdogg 221b

  Член од:
  29 септември 2008
  Мислења:
  1.058
  Допаѓања:
  630
  Јас имам ваков, и за сега сум задоволен од него. Кај нас, најефтино најдов 60евра во бајкстоп.
  https://www.aliexpress.com/item/Blu...32537673385.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.hGImY6
   
 12. Dovahkin

  Dovahkin

  Член од:
  19 март 2013
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  113
  Користиш Страва Премиум или некоја друга апликација?

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 13. ficdogg

  ficdogg 221b

  Член од:
  29 септември 2008
  Мислења:
  1.058
  Допаѓања:
  630
  wahoo fitness користам за тракинг, Страва е тешко гомце, имам и брзинометар со каденца, и страва ич не и чуе за брзинометарот, само по гпс ти кажува брзина.
  wahoo fitness е бомбона програмче, еден куп опции има за следење, има поддршка за ант+ и блутот сензори, и аплоуд на сите тракинг страни, меѓу кои и страва.
   
  На Dovahkin му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dovahkin

  Dovahkin

  Член од:
  19 март 2013
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  113
  Дали кога ќе шерувам на Страва, податоците ќе влезат во статистиката на Страва или само ќе се појави како евент?
   
 15. ficdogg

  ficdogg 221b

  Член од:
  29 септември 2008
  Мислења:
  1.058
  Допаѓања:
  630
  Се си е најнормално исто како со страва апликацијата да си снимал.
   
  На Dovahkin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: