Општи вело муабети, прашања, совети

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.638
Поени од реакции
79.940
Е да, бицикистички панталони.

Пред едно 25 години (и више), си ја продадов целата колекција Дилан Догови на плоштад. и со точакот продужив до кај СловенијаСпорт да видам да си купам бициклистички панталони. Дур бев унутра ми го дигнаа петобрзинецот од пред СловенијаСпорт (Рог беше).
"За среќа" не купив бициклистички панталони, немаше број ор самтинг.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Е да, бицикистички панталони.

Пред едно 25 години (и више), си ја продадов целата колекција Дилан Догови на плоштад. и со точакот продужив до кај СловенијаСпорт да видам да си купам бициклистички панталони. Дур бев унутра ми го дигнаа петобрзинецот од пред СловенијаСпорт (Рог беше).
"За среќа" не купив бициклистички панталони, немаше број ор самтинг.
Тажна приказна :place:
:D:D:D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Вакви/слични шорцеви да не има некој видено низ некоја продавница во Скопје ? http://velocafe.bg/endura-singletrack-ii/ не ми се порачува преку интернет да не утнам големина
Ендурава од нет само, ко шо спомна Тегла, чеин или еванс по нарачка.
Инаку прашај кај овие дечки https://xmkd.com/.
Можно е да имет нешто од ixs или nukeproof. Знам дека едно бате на една тура имаше ваков модел на шорц од bforce ми спомна дека ги набавил од некоја продавница во Ск кј шо продавале giant точачиња.
И евентуално пеашај кај Лазе во Пробајк, чисто сумљам дали имат, ак имат гараннт ќе ти акнит некоја цена од 5 иљадарки +[DOUBLEPOST=1459277425][/DOUBLEPOST]
Дали некој знае дали во Ченто после мостот(кај што продаваат све и свашта) се наоѓа добро половно точаче до кај 15000 или ако знаете некое друго местенце, или све е лажги со опашки кога се работи за половни точачиња...?
Гледај и на sporty Sal претходно неколку страни ја спомнаја.
И да il Parma siamo noi![DOUBLEPOST=1459277495][/DOUBLEPOST]sporty sale*
 
G

Goldie

Гостин
Нема, барав лани. Ми викаат дека не им се исплати да ги продаваат пошто сите коштаат над 50-100 евра и не им се продавале.

Во Треска спорт имаше нешто најблиску до ова со два слоја (внатрешниот со перниче) и беа 3000+ ден но ни приближно добри во изглед како Endura-та. Така да ваљда едина опција е интернет, Chainreactioncycle и сличните. И јас планирам да земам еден пар летоска, нарачувај бајо ако не ти се тачни ќе ми ги дадеш на мене. :D:P
Ги видов и јас тие во треска одамна, огромна е разликата со овие пред се во дизајнот а сигурно има разлика и во квалитетот.

Ендурава од нет само, ко шо спомна Тегла, чеин или еванс по нарачка.
Инаку прашај кај овие дечки https://xmkd.com/.
Можно е да имет нешто од ixs или nukeproof. Знам дека едно бате на една тура имаше ваков модел на шорц од bforce ми спомна дека ги набавил од некоја продавница во Ск кј шо продавале giant точачиња.
И евентуално пеашај кај Лазе во Пробајк, чисто сумљам дали имат, ак имат гараннт ќе ти акнит некоја цена од 5 иљадарки +[DOUBLEPOST=1459277425][/DOUBLEPOST]
Гледај и на sporty Sal претходно неколку страни ја спомнаја.
И да il Parma siamo noi![DOUBLEPOST=1459277495][/DOUBLEPOST]sporty sale*
Xmkd само еден модел имаа пред некој месец светли и тоа мало бројче, во мастерспорт исто само еден модел и тоа од оние подолгите за downhill што се.
Кај Лазе нема шанси пари да оставам веќе, ем скап ем услуга никаква. Изгледа ќе соберам некој денар повеќе и ќе отидам до Бугарија, барем избор имаат како што треба
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Кај Лазе нема шанси пари да оставам веќе, ем скап ем услуга никаква.
Со овој проблем се соочуват скоро сите големи бајк продавници.

Сеуште неможам да ја разберам потребата од толкава накурченост.....
 
Член од
23 април 2014
Мислења
21
Поени од реакции
6
Tоа ти е најлошо место за избор на точак.Попрво купи од Макс велосипеди,отколку од таму.Колку си висок пиши ми.Може ќе најдеме некое точаче
Знам, затоа не сум бил натака, а од Ченто сум, иначе висок сум 185cm, минатата година ми украдоа Polar Mirage, па ми се скрши филмот :toe:, и не ми се дава многу пари, help please :)
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Со овој проблем се соочуват скоро сите големи бајк продавници.

Сеуште неможам да ја разберам потребата од толкава накурченост.....
Затоа се оди и купува кај работилница и такви накуречености нема.
Кога ќе ме прашаат луѓе од кај да земат точак дали Трек,Cube или Merida,секогаш прво ми паѓа на памет сервисот и услугата,а како што рече ти секаде е исто особено на лето кога имаат +100 точака на сервис.Tука се издвојуваат Гоце Работилница и Пеџа-велоспринт.Тие секогаш ми го фатиле точакот кога и да сум отишол и нема такво ку*чење.Нажалост вториов си отиде,бидејќи јасно му стана дека таму ќе го ценат и почитуваат повеќе.Остана Гоце единствен кој е навистина мајстор и поштен човек во истовреме,и кој стварно ќе го направи велосипедот[DOUBLEPOST=1459340853][/DOUBLEPOST]
Знам, затоа не сум бил натака, а од Ченто сум, иначе висок сум 185cm, минатата година ми украдоа Polar Mirage, па ми се скрши филмот :toe:, и не ми се дава многу пари, help please :)
Tреба да прашам еден пријател дали ќе го дава.Ќе оди на работа во Малта,па му требаат пари,и можеби ќе го дава.Не ми се верува но ќе прашам.Ќе ти пуштам слика на порака,па види.Ако го даде до 250-300 евра се исплати.А рамката ти е баш таман XL
 
Последно уредено:
Член од
23 април 2014
Мислења
21
Поени од реакции
6
Затоа се оди и купува кај работилница и такви накуречености нема.
Кога ќе ме прашаат луѓе од кај да земат точак дали Трек,Cube или Merida,секогаш прво ми паѓа на памет сервисот и услугата,а како што рече ти секаде е исто особено на лето кога имаат +100 точака на сервис.Tука се издвојуваат Гоце Работилница и Пеџа-велоспринт.Тие секогаш ми го фатиле точакот кога и да сум отишол и нема такво ку*чење.Нажалост вториов си отиде,бидејќи јасно му стана дека таму ќе го ценат и почитуваат повеќе.Остана Гоце единствен кој е навистина мајстор и поштен човек во истовреме,и кој стварно ќе го направи велосипедот[DOUBLEPOST=1459340853][/DOUBLEPOST]
Tреба да прашам еден пријател дали ќе го дава.Ќе оди на работа во Малта,па му требаат пари,и можеби ќе го дава.Не ми се верува но ќе прашам.Ќе ти пуштам слика на порака,па види.Ако го даде до 250-300 евра се исплати.А рамката ти е баш таман XL
Одлично, баш прашај го, ако не оди за Малта со точак, може ќе го продава, ќе му треба некое евро за по пат :)
Фала ти во секој случај, ако има нешто, пушти некое сликиче ;)
Поздрав.[DOUBLEPOST=1459341156][/DOUBLEPOST]
Затоа се оди и купува кај работилница и такви накуречености нема.
Кога ќе ме прашаат луѓе од кај да земат точак дали Трек,Cube или Merida,секогаш прво ми паѓа на памет сервисот и услугата,а како што рече ти секаде е исто особено на лето кога имаат +100 точака на сервис.Tука се издвојуваат Гоце Работилница и Пеџа-велоспринт.Тие секогаш ми го фатиле точакот кога и да сум отишол и нема такво ку*чење.Нажалост вториов си отиде,бидејќи јасно му стана дека таму ќе го ценат и почитуваат повеќе.Остана Гоце единствен кој е навистина мајстор и поштен човек во истовреме,и кој стварно ќе го направи велосипедот[DOUBLEPOST=1459340853][/DOUBLEPOST]
Едно питањце, кај се наоѓа Мајстор Гоце ? :)
[DOUBLEPOST=1459342999][/DOUBLEPOST]
Ендурава од нет само, ко шо спомна Тегла, чеин или еванс по нарачка.
Инаку прашај кај овие дечки https://xmkd.com/.
Можно е да имет нешто од ixs или nukeproof. Знам дека едно бате на една тура имаше ваков модел на шорц од bforce ми спомна дека ги набавил од некоја продавница во Ск кј шо продавале giant точачиња.
И евентуално пеашај кај Лазе во Пробајк, чисто сумљам дали имат, ак имат гараннт ќе ти акнит некоја цена од 5 иљадарки +[DOUBLEPOST=1459277425][/DOUBLEPOST]
Гледај и на sporty Sal претходно неколку страни ја спомнаја.
И да il Parma siamo noi![DOUBLEPOST=1459277495][/DOUBLEPOST]sporty sale*
Хехех Forza Parma ! Фала ти на одговорот, има таму да на Sporty Sal, треба да се начека, а не знам реално која марка колку реално оди на пазар, да не ми го здрви некој, да се офајди, а ја да зеам некое кантиче :D
Затоа прво прашуем тука, ко пита(со праз) не скита :D
 
Последно уредено:

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Знам, затоа не сум бил натака, а од Ченто сум, иначе висок сум 185cm, минатата година ми украдоа Polar Mirage, па ми се скрши филмот :toe:, и не ми се дава многу пари, help please :)
Јас исто продавам еден зачуван Scott Boulder за твоја висина, доста поволно во споредба со каква опрема има и дека има добра вожња (пошто инвестирав доста у него и го одржував стално последните 2 години). Еве ти линк: http://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=1979560

Го продавам пошто го нарачав новиот HTTWO 2.2 на RAM од Работилница, па 2 точаци... не требаат. А се слагам погоре со сите дечки кои го спомнаа Гоце како супер човек, лани другар зеде точак од кај него, еве и јас оваа година - човекот во секој момент одделува време за да помогне/објасни/поправи и се глеа дека од мерак си ја работи работата.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.510
Поени од реакции
20.592
Јас исто продавам еден зачуван Scott Boulder за твоја висина, доста поволно во споредба со каква опрема има и дека има добра вожња (пошто инвестирав доста у него и го одржував стално последните 2 години). Еве ти линк: http://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=1979560

Го продавам пошто го нарачав новиот HTTWO 2.2 на RAM од Работилница, па 2 точаци... не требаат. А се слагам погоре со сите дечки кои го спомнаа Гоце како супер човек, лани другар зеде точак од кај него, еве и јас оваа година - човекот во секој момент одделува време за да помогне/објасни/поправи и се глеа дека од мерак си ја работи работата.
со здравје да си го возиш точачето.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Јас исто продавам еден зачуван Scott Boulder за твоја висина, доста поволно во споредба со каква опрема има и дека има добра вожња (пошто инвестирав доста у него и го одржував стално последните 2 години). Еве ти линк: http://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=1979560

Го продавам пошто го нарачав новиот HTTWO 2.2 на RAM од Работилница, па 2 точаци... не требаат. А се слагам погоре со сите дечки кои го спомнаа Гоце како супер човек, лани другар зеде точак од кај него, еве и јас оваа година - човекот во секој момент одделува време за да помогне/објасни/поправи и се глеа дека од мерак си ја работи работата.
Јас барам некој како мајстор Гоце,ама за коли т.е механичар.Некој на кој ќе може да му се доверам.Па ете ги замолувам членовиве ако знаат да ме препорачаат кај некој фер мајстор(не дрпач и арамија,тие знам кај ги има)
И да со здравје да се вози.

@Oliver777 ќе ти пратам за некоја минута во инбокс
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ај некој ако знае од каде во Мк може да земам добро точаче за почеток, нешто до 20к
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Фала дечки, да си купите поубави.

Битно е да се оддели време и на било кој точак што го имате, да отидете некаде. Скап, ефтин, па ако се расипе, ако не се расипе... јебеш га. Истражување, авантура, дружба и заебанции се 100 пати побитни него амортизерот напред или мењачот што знам... битно возете. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom